Bu da oldu; Lamborghini maske üretiyor

Koronavirüs COVID-19 salgınının en fazla etkilediği ülke İtalya’nın süper spor otomobil üreticisi Lamborghini, corona maske ve koruyucu üretimine başladı. Lamborghini şirketinin Bologna’da bulunan fabrikasında tesisin bazı bölümleri cerrahi maske ve koruyucu pleksiglas kalkanlar üretmek için dönüştürüldü.

Lamborghini CEO’su ve Bologna sakini Stefano Domenicali, Sant’Agata bulunan fabrikada üretilen corona maskelerin COVID-19 salgınıyla mücadelede kullanılmak üzere Bologna’daki Sant’Orsola-Malpighi Hastanesi’ne bağışlanacağını açıkladı.

Fiyatı yüzbinlerce Euro olan 770 beygir gücünde Lamborghini V12 Aventador ve Lamborghini V10 Huracan’ın deri döşemelerini diken çalışanlar, şimdi dikiş makinelerini günde 1000 corona maske üretmek için kullanıyor.

Lamborghini Araştırma ve Geliştirme Departmanı’ndaki çalışanlar ise karbon fiber üretim tesisinin 3D yazıcılarını; sağlık personeli ve ilk müdahale ekiplerinin kullanacağı yüz kalkanı oluşturmak için kullanıyor. Bologna Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütülen çalışma ile günde 200 yüz kalkanı üretilecek. Lamborghini tarafından yapılan tıbbi cihazların hastaneye teslim edilmeden önce validasyon testini de sağlık ekipleri denetleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz