Mercedes 2 fabrikada COVID-19 molası veriyor

Ford Otosan, Honda, Toyota gibi üreticilerin ardından Mercedes-Benz Türk de üretime ara verme kararını açıkladı. Şirket yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda 23 Mart – 5 Nisan; Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ise 28 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına üretime ara verme kararı aldı. Şirket; çalışanlar ve toplum sağlığına yönelik tedbirler ile uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında üretim faaliyetlerine ara verecek.

Açıklamada “Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda; hem çalışanlarımızın iş güvenliğini sağlama hem de halk sağlığını koruma sorumluluklarımız kapsamında bu tedbir kararını zaruri olarak aldığımızı bildirmek isteriz.
Mercedes-Benz Türk Yönetimi, gelişmeleri yakından takip etmektedir ve gerekli olması durumunda ek önlemler ivedilikle alınacaktır.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan ve bugün ülkenin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri ve Mercedes-Benz üretim ağının ayrılmaz bir parçası olan Mercedes-Benz Türk; küresel salgının etkisini azaltmasıyla birlikte üretime devam ederek, ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürecektir.” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz