COVID 19 nedeniyle Hyundai Assan da üretim durdurdu

Hyundai Assan İzmit fabrikası, 27 Mart-13 Nisan tarihleri arasında planlı duruş gerçekleştireceğini açıkladı. Küresel salgın olarak tanımlanan Coronavirus (COVID-19) hastalığının etkisiyle Hyundai Assan da çalışanlarının, ailelerinin ve tüm müşterilerinin sağlığına yönelik gerekli tedbirleri alıyor.

Bu kapsamda, birkaç ay önceden 1 Nisan tarihi olarak planlanan üretime ara verilmesi(yeni model üretimine geçiş için); salgın riski nedeniyle öne çekilerek 27 Mart – 13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Açıklamada, “Hyundai Assan, Covid-19’un ülkemizde görülmesinden sonra, Sağlık Bakanlığı’nın virüsün salgın haline gelmemesi yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda çalışanları; aileleri ve toplum sağlığını desteklemek için gerekli tüm tedbirleri almaya devam edecek.

Hyundai Assan, kurumsal bir değer olarak en üst düzeyde hassasiyet gösterdiği çalışanları ve ailelerinin sağlığı için ilerleyen dönemlerde de mevcut durumları değerlendirerek gerekli tüm aksiyonları almaya devam edecek.” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz