Volvo Genel Müdürü Sözen İsveç’e başkan yardımcısı oldu

Uzun yıllardır Volvo Car Turkey çatısı altında görev yapan ve 2017 yılından bu yana markanın genel müdürü pozisyonunda bulunan Sabri Sözen; EMEA Bölgesi Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. 23 yıldır Volvo Car Turkey’de çalışan ve markanın ilk Türk genel müdürü olan Sabri Sözen; bundan böyle kariyerine İsveç Volvo Cars merkez ofisinde devam edecek.

Sabri Sözen, yeni göreviyle birlikte Volvo Cars bünyesinde tüm dünyada en üst pozisyondaki ilk Türk yönetici unvanına sahip oldu. İsveç’teki yeni görevine Şubat ayı ile birlikte başlayan Sabri Sözen; otomotiv sektöründeki toplam pazarın düşme eğiliminde olduğu bir dönemde premium segmentte Volvo satışlarını artırmayı başardı.

Sabri Sözen kısa bir süre önce Hatay’da şirketin 2020 yılı planlarını bir toplantı ile medya ile paylaşmıştı

1997 yılından beri Volvo’da

Sabri Sözen, kariyerine 1993 yılında Ar-Ge çalışanı olarak başladıktan sonra 1997 yılında Volvo Car Turkey ailesine dahil oldu. 1997’den itibaren, Volvo Car Turkey bünyesinde Garanti Danışmanlığı, Yedek Parça Müdürlüğü, Servis Müdürlüğü; Satış Sonrası Hizmetler Direktörlüğü ve daha sonra Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Sabri Sözen, 2003-2013 yılları arasında görev aldığı süre boyunca, Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Lübnan ve İsrail dahil olmak üzere tüm Ortadoğu ülkeleriyle birlikte; Kuzey Afrika, Afganistan, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan ile Kıbrıs ve Malta’dan sorumlu oldu. Müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmet departmanlarının yöneticiliğini yapan Sözen; 2013 yılına kadar da küresel projelerin yerel pazarda uygulanması konusunda başarılara imza attı.

2015 yılına kadar Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak görev yapan Sözen; Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörlüğü’ne yükseldi. Bu görevinden sonra ise 2017’de Volvo Car Turkey Genel Müdürü olarak atandı.

Yeni göreviyle ilgili konuşan Sabri Sözen, “Türkiye ve diğer pazarların SSH yönetiminde edindiğim bilgi birikimi kullanarak, değişen müşteri beklentileri, hizmet gereksinimleri ve otomobillerin servis ihtiyaçlarını analiz ederek; eşsiz servis hizmetleri müşteri deneyimi yaratma konusunda önemli bir görev üstlendim. EMEA bölgesinde sunacağımız tüm yenilikler Volvo Cars’ın globalde izleyeceği politikalara önderlik edecektir.” dedi.
1970 doğumlu Sabri Sözen evli ve iki çocuk babası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz