Koronavirüs: İtalya’da Ferrari üretimi de durduruluyor

Tüh, tam da bir Ferrari sipariş edecektik” zaytungluk haberine konu olacak bir gerçek. Koronavirüs ile mücadele eden İtalya’dan gelen son habere göre Ferrari fabrikası da 27 Marta kadar kapatıldı.

Dünyanın en önemli süper spor otomobil üreticisinden Cumartesi itibariyle yapılan açıklamada; İtalya’daki koronavirüs salgını ve ortaya çıkan parça sıkıntısına yanıt olarak Modena ve Marenello tesislerinin 27 Mart’a kadar kapatıldığı belirtildi. Bloomberg’in haberine göre açıklamada koronavirüs önlemine ek olarak parça tedarik sorunu yaşandığına da vurgu yapıldı.

Ferrari fabrikasının kapanması öncesinde Fiat’ın 4 fabrikası ve Lamborghini süper spor otomobil üretim tesisi de kapanmıştı. Ferrari’nin yanı sıra diğer premium ve süper otomobil üreticilerine fren sistemleri tedarik eden fren uzmanı Brembo da; Cuma günü İtalyadaki 4 tesisini de geçici olarak kapatacağını açıklamıştı.

Ferrari, imalat dışı faaliyetlerin düzenli olarak devam edeceğini de açıklamasında vurguladı.

Konuya yakın bir kaynak, şirketin kapalı kaldığı dönemde, fabrikaların en sık ziyaret edilen bölgelerinin dezenfeksiyonu da dahil olmak üzere başka önlemler alacağını ve bugüne kadar Ferrari işçileri arasında hiçbir bulaşma vakasının kaydedilmediğine dikkat çekti.

Bu arada İtalya’da açık kalmasına izin verilen tesislerde uygulanacak önlem ve kurallara ilişkin de kurallar netleştirildi.

Şirkete yakın bir kaynağın Ferrari işçilerinin tam maaşlarını almaya devam edeceklerini ve kapalı dönemde tatil haklarını kullanmalarının istenmeyeceğini söylediği de belirtiliyor.

Ferrari 2019 yılında 10 binden fazla otomobil üretmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz