Hibrit Clio E-Tech Türkiye’de ne zaman satılacak

Yeni Clio V benzinli ve dizel motorlarla Türkiye’de de satışa çıkıyor. Her şey bundan ibaret değil. Yeni Clio bunların dışında hibrid motor seçeneği ile de piyasaya çıkacak. Özellikle Avrupa için üretilecek hibrid Clio E-Tech, Türkiye’de ne zaman satılacak. Bu aracın motoru da Türkiye’de üretiliyor. Bunun için de 100 milyon euroluk yatırım yapıldı ve motor kapasitesi 500 bin adete yükseltildi.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, hibrid Clio modelinin hibrid ve elektrikli araçlara yönelik teşviklerden yararlanması için bir dosya hazırlayıp, Sanayi Bakanlığı’na teknik başvurularını yaptıklarını söyledi. Gelecek cevaba göre hibrid Clio E-Tech ne zaman satışa çıkacak kesinleşecek. Çağdaş, bunun yılın ikinci yarısının başlarında olacağını düşünüyor.

Clio E-Tech Brüksel Motor Show’da sahneye çıktı

Genel Müdür Çağdaş, kısa süre içinde hibrid Clio modeli için de teşvik çıkabilir. Hibrid Clio modelinin de Türkiye’de satışa çıkması buna bağlı.

Berk Çağdaş, Renault Mais Türkiye Genel Müdürü

Halen Toyota Corolla ve C-HR modellerinin hibrid motorlu versiyonları Türkiye’de üretiliyor. Bunların yanına kısa süre içinde Clio E-Tech, Ford Transit Hybrid ve ardından Hyundai i20 hibrid modelleri eklenecek. Dolayısıyla Hükümet, Türkiye’de üretilen hibrit modellerin hepsini dikkate alan bir düzenlemeyi tercih edecektir.

Yeni Clio Hibrid’in Türkiye satış hedefi de gelecek teşvik ile çok bağlantılı. Bu teşvik ÖTV indirimi şeklinde bekleniyor.

Yeni Clio modelinde yerlilik oranının yüzde 55 olduğunu, bu oranın ilerleyen yıllarda artacağını söyleyen Çağdaş, 2020 yılı Türkiye otomotiv pazarı için 550-600 bin adet tahmini yaptıklarını söyledi.

Renault Mais olarak 2020 yılında ;pazarda yüzde 18’i geçmeyi hedeflediklerini de söyledi.

2020 yılı için yeni Clio ve ardından satışa çıkacak yeni Captur gibi Renault hedeflerinin iki önemli oyuncusu olacak.

Şirket, Bursa’da ürettiği otomobillerin yüzde 85’ini ihraç ediyor.

Yeni Clio nasıl bir otomobil, fiyatı ne kadar öğrenmek isterseniz bu linke göz atabilirsiniz

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz