Fiat’tan sonra süper otomobil şirketi de fabrika kapattı

Şu anda dünyanın en önemli Koronavirüs afeti yaşayan ülkelerden İtalya’da üretim molaları artıyor. Okulların kapanması,  seyahat kısıtlamaları derken, İtalyanların zorunlu nedenler hariç evden çıkışlarının yasaklanması, otomotiv şirketlerinin de üretimi durdurmalarıyla devam ediyor.

Geçtğimiz hafta Fiat’ın 4 fabrikasında üretimin durmasıyla ilk adımın atıldığı İtalya’da Lamborghini de Hükümetin kısıtlılık politikalarını desteklemek çin 25 Marta kadar tesislerini kapattığını açıkladı. Bu tarih için bir de not düşüldü: Şimdilik…

Lamborghini fabrikası İtalya’da Koronavirüs salgınının en etkili olduğu Modena-Bologna bölgesinde bulunuyor. İki gün önce ilan edilen genel karantinaya rağmen, buradaki tesislerde üretim devam ediyordu.

Ancak bugün, rakibi Ferrari SF90 Stradale modelinin resmi lansmanını ertelediğini açıkladıktan sonra İtalyan boğası da üretimi durdurduğunu ilan etti.

Automobili Lamborghini başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, Santa’Agata Bolognese tesisinde istihdam edilen 1.800 kişiye ilişkin bu karar hakkında şunları söyledi: “Bu önlem, şu anda İtalya’da bulunduğumuz ve koronavirüsün dünya çapında yayılması nedeniyle yurtdışında gelişen olağanüstü durum karşısında bizim için sosyal sorumluluk ve halkımıza karşı büyük bir duyarlılık sonucu alındı. Şimdiye kadar yaptığımız gibi, hızlı ve doğru esneklikle tepki vermek, çalışanlarımızla işbirliği içinde ve doğru zamanda yeni bir enerjiyle işe yeniden başlamak için durumu izlemeye devam ediyoruz.”

Üretimin kaderi için tarihi 25 Mart tarihi belirlendi, ancak afetin etkileri devam ettikçe, kapatılmanın uzatılması kaçınılmaz görünüyor.

Lamborghini gibi yüksek sayıda üretim değil de az sayıda özel üretim yapan bir otomobil şirketi için bu sürenin önemli lomadığı değerlendirilebilir. Çünkü, Lamborghini alacak müşteriler zaten beklemeye alışkınlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz