DİTAŞ Genel Müdürü oldu

Türkiye’nin ilk rot üreticisi ve Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinin A sınıfı tedarikçisi olan DİTAŞ’ta Genel Müdürlük görevine Osman Zeki Sever atandı.

ABD ve Almanya başta olmak üzere 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan DİTAŞ’ın yeni Genel Müdür Osman Sever; sadece otomotiv değil ulaşım endüstrisinin güvenilir çözüm ortağı olarak değer yaratma stratejisine liderlik edecek.

Ditaş’taki görevinin yanında Doğan Holding Sanayi İşleri Genel Müdürü olarak da görev yapacak olan Osman Sever; İTÜ Makine Fakültesi mezunu olup 1992 yılında MBA derecesi aldı. 1987’den beri otomotiv sektöründe çeşitli görevler üstlenen Osman Sever, Oyak Renault’da başladığı çalışma hayatını Ram Dış Ticaret’te devam ettirdi. Ardından Ford Otosan’da İhracat & İş Geliştirme Müdürü ve Satış Müdürü; Karsan A.Ş.’de Satış ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, Tırsan A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yaptı.

2009-2014 yılları arasında Mısır’da yerleşik GBAuto şirketinde sırasıyla ticari araçlardan sorumlu COO, İş Geliştirme ve Strateji C Level ve son olarak GBAuto Grubu Dep. COO’su görevlerinde bulundu.

Osman Sever, bir süredir OSD Genel Sekreteri olarak da görev yapıyordu.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here