Yol modelinden 385 beygire

Porsche Motorsport’un Cayman GT4’ü temel alarak geliştirdiği Cayman GT4 Clubsport, Los Angeles Motor Show’da dünyaya tanıtıldı.

Yasal olarak yolda kullanıma uygun olmayan yeni model, başarılı yol modeli Cayman GT4 spor otomobili esas alınarak geliştirildi. “Motor sporlarına yeni başlayanlara hitap etme” iddiasındaki bu sporcunun kaputunun altında, 385 hp’lik ortadan konumlandırılmış motor yer alıyor.

Yarışlara uygun seri üretimi yapılan kardeş modeli Cayman GT4 Clubsport’a gücünü 3.8 litrelik 6 silindirli boxer motordan alıyor.

Yarışçı Porsche Cayman GT4 Clubsport

Cayman GT4 Clubsport, Porsche’nin vites değiştirme kolları direksiyondan olan çift debriyajlı şanzıman özelliğini ve mekanik arka diferansiyel kilidi sunuyor. Hafif süspansiyon kolu ön aksı, 911 GT3 Cup’tan alındı.

Etkileyici yarış fren sistemi çapı 380 milimetre olan çelik monoblok fren diskleri ile donatıldı. Ağırlığı tam 1300 kilogram olan Cayman GT4 Clubsport, içten kaynaklı güvenlik kafesi ve yarış için tasarlanmış bir koltuğun yanı sıra, 6 noktadan bağlanan emniyet kemeri ile fabrika tesliminde gerçekten çok hafif.

Siparişleri Weissach’taki Porsche Motorsport’dan ya da ABD pazarı için Kuzey Amerika Porsche Motorsport’dan verilebilen yeni Cayman GT4 Clubsport’un,

2016’da, Nürburgring VLN Şampiyonası,

SRO GT4 serisi,

ABD Pirelli GT3 Cup Trophy,

Kanada Ultra 94 GT3 Cup Challenge ve

Porsche Club of America tarafından gerçekleştirilen kulüp yarışlarının yanı sıra diğer dünya çapında kulüp seviyesindeki karşılaşmalar için homologasyonu planlanıyor.

Piste yeni çıkacaklara Porsche önerisi

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here