Yıllık kotası 5 adet! 2.8 milyon TL’lik üstsüz Ferrari’lerin hepsi satıldı!

Bu Portofino, başka. İkisi de İtalyan, ikisi de çekici, ikisi de arzulanan, ikisi de ulaşması zor. Biri şarkılara bile konu olan İtalyan kasabası. Diğeri ise bir başka İtalyan Ferrari otomobillerinin son üstsüz modeli. Yeni tanıtılan milyon liralık üstsüz Ferrari, daha gelmeden Türkiye’de yıllık kotasını doldurarak, sahiplerini buldu. Araçlar birer birer teslim edilecek. ilk teslimat mayısta yapıldı.

Ferrari’nin, dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdiği cabrio modeli Portofino, Türkiye’de satışa sunuldu. İsmini İtalya’nın en güzel şehirlerinden Portofino’dan alan model, katlanabilir ‘hardtop’ tavanı ile kendini belli ediyor. 2018 yılında Ferrari Portofino özelinde 5 adetlik satış kotaları bulunduğunu belirten Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Belirlenen 5 adetlik kotanın tamamının satışını gerçekleştirdik. İlkini bu ay teslim ettiğimiz Ferrari Portofino modellerimizi Kasım ayına kadar sahiplerine teslim etmeye devam edeceğiz” bilgisini verdi.

Sinan Saip Bel: Ferrari Türkiye Genel Müdürü

600 hp’lik Ferrari: 0-100 3,5 sn

Ferrari’nin geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği, yeni ‘hardtop’ tavanlı V8 GT modeli Portofino Türkiye’de. Yerini aldığı California T modeline oranla tamamen yenilenen şasiye sahip Ferrari Portofino, 600 HP gücündeki motoruyla 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyede ulaşabiliyor.

 

Ferrari Portofino Türkiye fiyatı 2.8 milyon TL

Ülkemizde 541.525 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Ferrari Portofino modelinden, 2018 yılı için 5 adetlik bir kota belirlediklerini ifade eden Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Portofino için belirlenen 5 adetlik kotanın satışını araçlar gelmeden gerçekleştirdik. İlk teslimatını bu ay gerçekleştireceğimiz Ferrari Portofino modellerimizin tamamını Kasım ayına kadar müşterilerimize teslim etmeye devam edeceğiz” bilgisini verdi.

Ferrari Portofino: Yerini aldığı California modeline göre daha güçlü, daha hafif.

Tasarım ve aerodinamik

Ferrari Design Center (Ferrari Tasarım Merkezi) imzasını taşıyan Portofino, akıcı arka tasarımını beraberinde getiren ‘two-box’ yapısıyla şekillendirilmiş, agresif görünümlü bir spor otomobil. Portofino’nun ön bölümünü boydan boya kaplayan geniş hava girişinin üst kısmında, yatay formlu LED far grubu yer buluyor.

 

Portofino’nun sportifliğini ve dinamikliğini ön plana çıkartan detaylarla donatılan arka kısımda stop lambaları köşelere konumlandırılmış.

Açılabilir ‘hardtop’ tavan düşük hızlarda hareket halindeyken de açılıp kapanabiliyor.

Portofino’nun içi

Portofino’da yer alan 10,2 inç’lik dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemi kullanılmış. Ferrari Portofino’da ayrıca 18 farklı yöne ayarlanabilen koltuklarla, arka koltuk diz mesafesini arttırmaya yardımcı olan yeni koltuk sırtlıkları ve isteğe bağlı olarak sunulan yolcu bilgi ekranı gibi yeni özellikler de satın alınabiliyor.

Ferrari Portofino: 0-100 hızlanması sadece 3.5 saniye

Portofino’nun motoru: 600 HP’lik canavar

Portofino’nun kalbinde yer alan ve 2016 ile 2017 yıllarında ‘Yılın Motoru’ seçilen, Ferrari’nin V8 Turbo motor yeni komponentler ve optimize edilen yazılımı sayesinde, California T’nin motorundan 40 HP daha fazla güç üretiyor. Portofino ile birlikte Ferrari mühendisleri, sadece motoru ve motorun gücünü geliştirmekle kalmayıp, V8’inin karakteristik sesini de iyileştirdi.

Yeni pistonlar, piston kolları ve yeniden tasarlanan emme manifoldu sayesinde performansla birlikte V8 motorun verimliliği de iyileştirilirken, egzoz sistemi geometrisi de tamamen yeniden şekillendirildi. Yeni tek parça manifold kayıpları minimize ederken, turbo boşluğu olmayan gaz tepkimelerine ani ve hızlı cevap veren bir yapıyı beraberinde getiriyor.

Bütün bu değişiklikler, tork üretimini bir sonraki vitese uyumlu olacak şekilde ayarlayan Variable Boost Management (Değişken Tork Yönetimi) ile birlikte Ferrari Portofino’nun tüm viteslerde gaz tepkimelerine daha çabuk cevap vermesini ve hızlanmasını; bunu yerini aldığı modele göre daha az yakıtla gerçekleştirmesini sağlıyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz