Yılın van araçları PSA’dan çıktı; hem de elektrikli

Yılın van sınıfı hafif ticari aracı seçimlerinde ödül PSA markalarına gitti. IVOTY jürisi 2021 Uluslararası Yılın Vanı olarak yeni Opel Vivaro-e, yeni Peugeot e-Expert, yeni Citroën ë-Jumpy ve yeni Vauxhall Vivaro-e serisini seçti. 24 hafif ticari araç gazetecisi ve yayıncısından oluşan uzman juri üyeleri ödülü önceki gün açıkladı.

Bu ödül, PSA Grubu markalarının hafif ticari üretimde elektrikliye geçiş stratejisinin kalbini oluşturan projeye olan bağlılığını ödüllendirmiş oldu. Grup bugüne kadar aldığı Yılın Ticari Aracı Ödülü sayısını 6’ya çıkarmış oldu.

Groupe PSA 2 yıl önce 67’nci IAA Ticari Araçlar Fuarı kapsamında da üç yeni ticari aracı Peugeot Partner, Citroen Berlingo Van ve Opel/Vauxhall Combo; ile 2019 yılı Yılın Ticari Aracı Ödülünü kazanmıştı.

Üç farklı gövde uzunluğu ve birçok gövde tipiyle üretilen batarya elektrikli Vivaro-e; için müşteriler iki farklı lityum-iyon bataryadan birini seçebiliyor. 75 kWh kapasiteli batarya WLTP döngüsüne göre 330 kilometre elektrikli menzile imkan tanırken; 50 kWh kapasiteli batarya 230 km elektrikli menzil sunuyor.

Uluslararası Yılın Vanı ödülüne layık görülen altıncı Peugeot modeli e-EXPERT; tamamen elektrikli motoruyla kompakt van segmentinde yeni bir seçenek olarak öne çıkıyor.

2 YORUMLAR

  1. Elektrikli arabalar geleceğin teknolojileri ve opel gibi sağlam bir markanın bu türde araç üretmesi beni rahatlatıyor. Opel Grandland X çok hoşuma gidiyor.

  2. elektrikli otomobil sektörünün en güçlüsü e-mokka olacak gibi geliyor bana. Opel son zamanların en büyük yükselişini yaşıyor. Güzel modeller çıkartıyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz