2020 Yılın En İyi Lastiği seçilen yerli üretim Turanza yollarda

Bridgestone Turanza T005, Brisa Bridgestone’un gerçekleştirdiği kullanıcı araştırmaları neticesinde sürücü ihtiyaçlarına yönelik geliştirildi. Yerli üretim lastik olan yaz lastiği, “Yılın Seçilmiş Ürünü (YSÜ)” programının 2020 ödüllerinde Yılın Seçilmiş Lastiği ödülüne layık görüldü.

Brisa’nın İzmit fabrikasında üretilen Bridgestone Turanza T005’in başarısı tüketici oyları ile belirlendi. Türkiye’de 5’inci kez gerçekleştirilen ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ programında, Bridgestone Turanza T005 yaz lastiği ile 4 bin 99 tüketici ile yüz yüze görüşerek yapılan anketler sonucunda Yılın Seçilmiş Lastiği unvanının sahibi oldu.

Kış lastiği için de tüketiciye başvuran Bridgestone, T005’in Ar-Ge aşamasında da kullanıcılarla bir araya geldi. Tüketicilerin ihtiyacını anlamak ve bu ihtiyaçlara göre yeni lastik teknolojilerini tasarlamak üzere Türkiye de dahil olmak üzere 7 ülkeden 25 bini aşkın kişi ile çalışmalar gerçekleştirildi.

TÜV test performansı

Bridgestone Turanza T005’in performansının ardındaki, düzgün basınç dağılımı sağlayan birbirine bağlantılı blok özellikleri gibi birçok detay oy veren tüketicilerin dikkatini çekmiş görünüyor.

Yerli üretim lastik, desen merkez bölümünde optimum boşluk oranı, çok sayıda kılcal kanalcıklar ve omuz bölgesinde yer alan yüksek hacimli oluklar sayesinde yağmurda da etkili. Ayrıca, yivli kenarlı kanalcıklar, optimize edilmiş karkas yapısı ile yeni karışım teknolojisi bir araya geliyor. Nano Pro-techTM ile yüksek oranda silika içeren karışım ile üretilen yerli üretim lastik, Bridgestone Turanza T005, etiket değerlerinde de oldukça başarılı.

Tüm ebat gamında ıslak zemin etiket değerleri A olarak ön plana çıkıyor. Yani ıslak zemin tutunma ve fren performansında en iyi sonuçlara sahip. Yuvarlanma direncinden aldığı B etiket değeriyle de yine sonuçlarını korumaya devam ediyor.

TÜV test sonuçları yeni Bridgestone Turanza T005’in ıslak zemindeki performasını gösterir nitelikte. Yerli üretim lastik olan yeni Bridgestone Turanza T005, TÜV sonuçlarına göre diğer lastik ürünlerinden 2-3 metre daha kısa fren mesafesine sahip.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba.1 yıllık lastik alınır mı.Çünkü ben tatile çıkmadan önce yeni lastik olmadığı için mecburen aldım.Bir sıkıntı olur mu.Cevaplarsınız sevinirim.Selamlar.

    • Satıcının kim olduğu, lastiğin 1 yıldır nerede saklandığına dikkat edin. Uygun koşullar olduğuna ikna olursanız satın alabilirsiniz. Uygun koşullar deyince de, anlaşılması gereken ışık almayan bir ortamda, özel raflarda saklanmış olması gibi özellikleri anlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz