Yerli minibüs Karsan Jest Electric 5. kez Fransa’ya adım atıyor

yerli minibüs karsan jest electric

Türkiye’deki fabrikasında çağın ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunan Karsan, yüzde 100 elektrikli modelleriyle Avrupa pazarındaki büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz dönemde SAVAC firmasına 4 adet yerli minibüs Jest Electric teslimatı yapan Karsan, olumlu geri dönüşler sonrası 5’inci teslimatını gerçekleştirdi.

SAVAC Grubu, Karsan’ın maksimum manevra kabiliyeti, performans, konfor ve sıfır emisyonu bir arada sunan modeli Jest Electric ile Fransa’daki Ekonomik Faaliyet Bölgeleri’ne ulaşım sağlayarak eko-mobilite farkındalığına katkıda bulunuyor.

BMW Motorlu, Performanslı ve çevreci yerli minibüs Karsan Jest Electric

Yüksek manevra kabiliyeti ve yolcu konforuyla olumlu geri dönüşler alan Jest Electric, BMW üretimi elektrikli motoruyla 170 beygir güç ve 290 Nm tork üretebiliyor. Ayrıca, müşteri ihtiyaçlarına göre de 44 ve 88 kWh’lık bataryalarla tercih edilebiliyor.

210 km’ye kadar menzil sunan 6 metrelik küçük otobüs sınıfında yer alan Jest Electric’in enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde; bataryalar yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor.

10,1 inçlik multimedya dokunmatik ekranı, tamamen dijital gösterge paneli, anahtarsız çalıştırma, USB çıkışlarıyla donatılan ve talebe bağlı olarak Wi-Fi uyumlu altyapı sağlayan Jest Electric, 4 tekerlekte bağımsız olan süspansiyon sistemiyle konfor disiplininde de binek otomobilleri aratmıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz