Yerli midibüse Avrupalı ilgisi

Ödüllü midibüs Isuzu Novociti Life, yurtiçi ve yurtdışından yeni siparişler alıyor.
Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen ve Türkiye’deki fabrikasında üretilen Isuzu Novociti Life, global marka olma yolunda ilerliyor. Yollara çıkmadan iki farklı ödül alan Isuzu Novociti Life, Fransa, İtalya ve Polonya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden talep alıyor.

Modelin ilk olarak Belçika’nın Kortrijk kentinde düzenlenen Busworld 2017’de lansmanı gerçekleştirildi. Hemen ardından Busworld 2018 İzmir Fuarı’nda tanıtıldı, henüz yollara çıkmadan 2 önemli kuruluş tarafından ödüle layık görüldü. Turquality kapsamında Design Turkey yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü”nün sahibi oldu. Isuzu Novociti Life, ilk yurtdışı ödülünü geçtiğimiz Nisan ayında A’Design Award & Competition’dan “Gold A’Design Award” ile aldı.

Araç yurtiçi teslimatları yapılıyor

218 araç teslim edildi

Aldığı ödüllerin hemen ardından 80 adetlik dev araç teslimatını Bingöl’e gerçekleştiren Isuzu’da hedefler büyük. Novociti Life siparişi Bingöl’ün ardından Sivas’ta Özel Halk Otobüs Kooperatifi’ne 95 adet, Afyon’da Belediye iştiraki Yüntaş’a 36 adet oldu. Hatay Serinyol’daki Özat, Alahan ve Anayazı kooperatiflerinden 52 adet, Mardin Kızıltepe Halk Otobüsleri Kooperatifi’nden 22 adet sipariş alındı. İstanbul Mavi Marmara Ulaşım A.Ş.’den alınan 13 adet siparişle birlikte toplam 218 adet Novociti Life siparişi alınmış oldu.

Isuzu Novociti Life

Otobüs konforunda alçak tabanlı midibüs

Yeni Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıktı. Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs konseptiyle dar sokaklı şehirleri de hedefliyor. Novociti Life, aynı zamanda alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

Anadolu Isuzu’nun otobüs ürün grubunda bulunan 9,5 m. uzunluğundaki Citibus modeli ile 7,5 m. uzunluğundaki Novociti modeli arasında; 8 m. uzunluğuyla yeni bir segment oluşturan Novociti Life, midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çekiyor. Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT marka NEF4 model motoru bulunuyor. 186 beygir güç ve 680 nm. tork üretiyor. FPT’nin EGR (egzoz gazı geriçevirimi) sistemine gerek duymadan Euro 6C emisyon normlarını karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlanmasını mümkün kılıyor. Novociti Life hem yurtiçinde hem de yurtdışında ZF marka manuel ve Allison marka otomatik şanzıman opsiyonlarıyla sunuluyor.

Toplam 60 kişilik yolcu kapasitesiyle geniş iç hacimli Novociti Life; gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla dikkat çekiyor. Tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerine imkan veriyor. Bu sayede dış mekanı rahatlıkla gözlemleyebilen tekerlekli sandalyeli yolcular, Novociti Life’ın insan odaklı akıllı tasarımının tadını çıkarıyor.

Isuzu Novociti Life

Akıllı tasarım ile servis ve bakım kolaylığı

Yeni Isuzu Novociti Life, hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini minimum sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlandı. Motor bölümü arka kısma alınan Novociti Life, bu sayede alçak tabanlı platformuna kavuştu. Motor ve yürüyen aksamın arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Novociti Life’ın motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine imkân sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz