Yenilenen HR-V fiyatı ve özellikleri ile güçlü mirası sürdürmek istiyor

0
194

Kompakt SUV modeli Honda HR-V makyajlı haliyle satışa çıkıyor. Üzerinde 130 PS gücünde 1,5-litre i-VTEC benzinli motor ve CVT otomatik şanzıman bulunan yeni HR-V 13 Nisan 2019 tarihinden itibaren 173 bin TL fiyat etiketi ile yola çıkacak.

Honda HR-V 6 farklı renk seçeneği ile müşteriye ulaşıyor. Eğimli tavan çizgisi ve C sütununa gizli arka kapı kollarıyla coupe tarzında sportif bir görünüm sergilenirken; yenilenen tasarım detayları modern, enerjik ve dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor.

Honda HR-V’de makyajla birlikte Honda’nın “Solid Wing Face” mimarinin üzerindeki siyah ve krom kombinasyonunun yerini yeni; parlak, koyu krom bir panel alıyor. Sis farlarını da çevreleyen geniş hava girişleri büyürken projektör lenslere sahip ön farlar standart olarak LED gündüz farlarıyla donatılıyor. Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi ve tavan spoyleri sportiflik etkisini güçlendiriyor.

yenilenen-hr-v-3-gun-sonra-satisa-cikiyor

Bagaj kapağı boyunca uzanan koyu krom çıta ön taraftaki tasarım felsefesini tamamlarken arka stop lambaları koyu tonlarıyla sportifliğe vurgu yapıyor. Üst donanım seviyelerinde 17 inç alaşım jantlar, krom egzoz çıkışı, tam LED ön far ve arka stop lambaları devreye giriyor.

Honda HR-V’nin yumuşak malzemelere sahip iç mekanı da yenilendi. Magic Seat ile fonksiyonellik kazanan Honda HR-V, yeni sürücü ve ön yolcu koltuğu; oturma minderi ve sırt dayama yerinin şeklinde yapılan değişiklik sayesinde daha fazla baldır, bel ve omuz desteği sunuyor. Baz versiyonda sunulan kumaş döşemenin kalitesi arttırılırken üst donanım paketlerinde kumaş ve deri karışımı çift dikişli koltuklar daha çekici bir görünüm sergiliyor. En üst donanım seviyesinde ise tamamı deri döşemeler devreye giriyor.

Kokpitte yumuşak malzemeler kullanılmış.

Kabinde gürültü önleme sistemi

Yenilenen Honda HR-V ilk kez donanım seviyesine bağlı olarak gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC) sistemi ile donatılıyor. Aktif Gürültü Engelleme Sistemi kabin içinde bulunan mikrofonlarla kabin içindeki gürültü seviyesini ölçümlüyor ve hoparlörler üzerinden karşı frekanslar üreterek bunları baskılıyor.

Elektrikli el freni, dokunmatik iklimlendirme paneli ve One Touch Indicator gibi özelliklere sahip olan Honda’nın yeni Akıllı Dokunmatik İç Mekan kullanım kolaylığını arttırıyor.

İlk kez 2015 yılında yeni Honda CR-V’de tanıtılan yeni bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect, yeni Honda HR-V’de de kullanılıyor. Giriş donanım seviyesinde isteğe bağlı olarak sunulan Honda Connect, orta ve üst ekipman seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

Avrupa’da satılan her yeni Honda modeli gibi yeni Honda HR-V de gelişmiş aktif ve pasif güvenlik teknolojileriyle bir yandan daha rahat bir sürüş sunarken diğer yandan ise üstün yolcu ve yaya koruması sunuyor. Standart olarak sunulan Şehir içi Aktif Fren Sistemi özellikle şehir içindeki düşük hızlarda gerçekleşen kazaları önlemek için tasarlandı. Radar teknolojisi ile sürüş yönünde yolu tarayan sistem olası bir çarpışma riski oluşması halinde sürücüyü sesli ve işitsel olarak uyararak otonom olarak fren yapıyor.

Orta ve üst donanım seviyesine sahip HR-V versiyonlarında sunulan Honda’nın Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi (ADAS) aracın önüne ve arkasına bakan kameralar dışında radar sensörleri de kullanıyor. Sekiz hava yastığı ile donatılan Honda HR-V’nin platformu Honda’nın çarpma enerjisini daha eşit bir şekilde dağıtmak için birbirini bağlayan yapısal elemanlar ağını kullanan ACE (Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği) gövde yapısından yararlanıyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here