Yeni Transporter Panel Van geldi özellikleri ve fiyatı

Volkswagen Ticari Araç kategorilerinin başında yer alan Yeni Transporter Panel Viyatıan satışa sunuldu. Transporter, daha fazla sürüş güvenliği sunan yeni teknolojisi ve yüksek taşıma kapasitesiyle ticaretin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.

Tamamen yeniden tasarlanan Transporter Panel Van, yeni özellikleriyle işinize ve yolculuğunuza ekstra konfor katıyor. Transporter’in yenilenen ön konsolu son derece kullanışlı bir tasarıma sahip. Akıllı telefonunuzu, evraklarınızı ve sık kullandığınız diğer cihazlarınızı rahatlıkla saklayabileceğiniz bol miktarda alan sunuyor.

Yeni Transporter Panel Van kolay yükleme ve yük sabitleme seçenekleri sunuyor. 2 farklı araç uzunluğu ve 2 farklı tavan yüksekliği sunulurken, kayar kapı 1.017 mm genişliğinde açılabiliyor.

Standart olarak sunulan LED aydınlatmaları, yükleme ve indirme sırasında çok net ve parlak bir görüş alanı imkanı sağlıyor. Geniş iç hacmi ve her işin üstesinden gelebilecek taşıma kapasitesiyle kolaylık sunuyor.

Yeni Transporter Panel Van, sadece 2.0 litre turbo dizel motor seçeneği ile satın alınabiliyor. Türkiye pazarındaki farklı motor gücü seviyeleri ise 110 Beygirlik düz vites ve 150 Beygirlik hem düz hem otomatik vites seçenekleri sunuluyor.

7 ileri DSG otomatik seçeneği barındıran Panel Van, vites geçişlerini milisaniyeler içinde tamamlayarak yüksek sürüş konforu sunuyor. DSG teknolojisi, otomatik vitesin rahatlığının yanı sıra manuel şanzımanın ataklık ve düşük tüketim avantajlarını bir araya getiriyor.

Yeni Transporter Panel Van’da ilk kez sunulan elektromekanik servo direksiyon, iki büyük avantajı beraberinde getiriyor. Hidrolik sistemin aksine yeni sistem, yüksek hızlarda güvenliği, düşük hızlarda konforu artırıyor.

Elektromekanik servo direksiyon sistemi, direksiyon komutlarını tekerleklere eski sistemlere göre daha hızlı iletiyor. Bu da Yeni Transporter’ın hissedilir biçimde daha çevik ve hassas olmasını sağlıyor.

Yorgunluk Tespit Sistemi, Yeni Transporter Panel Van araçlarında standart olarak sunuluyor. Sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor.

Ayrıca standart olarak sunulan “Rüzgar savrulma önleme asistanı” da sürüş sırasında rüzgar sebebiyle ortaya çıkabilecek savrulmaları önlemeye yardımcı oluyor. Özellikle viyadük geçişlerinde aracın dengesini koruyarak sürücünün konforunu ve araç içindeki kişilerin güvenliğini sağlamaya destek oluyor.

Bir başka güvenlik sistemi olan ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’ standart olarak sunuluyor. Sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesi algılanıyor. Çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor.

Yeni Transporter Panel Van’da bulunan diğer konfor ve sürüş güvenliği sistemleri ise şöyle;

ABS (Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi), ASR (Antipatinaj sistemi), BAS (Fren yardımcısı), EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi), yokuş yukarı kalkış yardımı, sürücü hava yastığı, ön ve arka viraj denge çubukları, dört tekerlekte havalandırma kanallı disk fren…

Gündüz sürüş farları ve 3. stop lambası, tüm koltuklarda 3 noktadan gergili emniyet kemeri, sürücü emniyet kemeri uyarısı ve çarpışma anında katlanabilen (teleskopik), yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon kolonu…

Volkswagen ticari araç ürünlerinden Yeni Transporter, sınıfında dört tekerlekten çekiş özelliği sunabilen tek model. Dört çeker 4Motion sistemi, zorlu arazi koşullarında bile maksimum çekiş ve güvenli sürüş imkanı sunuyor. Arka aksa yerleştirilen dört çeker sistemi, ön ve arka aks arasındaki gücü en doğru şekilde ileterek daha güvenli ve performanslı olmasını sağlıyor.

Yeni Transporter Panel Van modelleri 139 Bin TL’den başlayan fiyatlarla bayilerde yeni sahiplerini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz