Yeni Transit’in ilk görüntüleri, ilk detayları

Ford Transit 2019 makyajı ile geliyor. Türkiye, ABD, İngiltere gibi ülkelerde otomobillerle yarışacak düzeyde satış rakamları yakalayan bu ticari araç, son olarak 2014 yılında yenilenmişti. Güncel Transit Türkiye’de 35-40 binli satış rakamlarına ulaşırken ABD’de bu sayı 130 binlere yaklaşmış durumda. Hatta Amerika’da Mustang ve Taurus gibi Ford’un en seksi modellerinden daha popüler hale geldiği bile konuşuluyor.

Bugün Çin dışındaki pazarlarda 2014 yılından beri 7. nesil olarak yollarda olan Transit’te yenilenme zamanı gelmiş. Ortaya çıkan casus fotoğraflar yeni modelin öncekinden daha dik bir ön görünüme kavuşacağını gösteriyor. Altıgen ızgara güncellenirken, üçlü ızgara da değişimden nasibini almış görünüyor. Asıl değişim farlarda; LED imza tıpkı otomobiller gibi Transit’te de kendine yer bulmaya başlıyor.

Ford Transit’e LED farlar ilk kez görev alacak

4G bağlantılı olacak

Yeni Transit, daha büyük bir hava girişine sahip modifiye edilmiş bir ön tamponla donatılmış. Ford tarafından bu modelle ilgili gelen yeni bir bilgi yok ancak, gelecek yıl bu modelin yollarda olacağı onaylandı bile. Üstelik otomobillerde olduğu gibi 4G LTE bağlantısıyla yola çıkacak.

Crafter’la ortak üretim mi?

Yeni Transit hakkında çok fazla detay yok ama; bir önemli bilgi de dörtçeker versiyonla ilgili. 4MOTION Volkswagen Crafter’a karşı Ford’un Transit için dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinde çalışıldığı ve her iki modelin off-road testlerine tabi tutulduğu belirtiliyor.

Bilindiği gibi Crafter ve Transit, Avrupa’da birbirleriyle yarışıyor. Ford ve Volkswagen geçtiğimiz günlerde, stratejik bir ittifak kurduklarını açıkladı ve özellikle ticari araçları da kapsayan bir dizi ortak projeyi araştırdıklarını belirttiler. Bu ise gelecekte Crafter ve Transit’in daha fazla ortak noktası olacağını gösteriyor. Yani dörtçeker sistemi dahil birçok ortak yön karşımıza çıkabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz