Yeni Toyota SUV, Aygo üzerinde şekillenecek

Toyota SUV sınıfında yeni modellerle sahneye çıkmaya devam ediyor. Toyota’nın Avrupa’daki tasarım stüdyosu ED² tarafından tasarlanan Aygo X prologue, A segmentinde yeni b,r SUV modelinin habercisi olarak dikkat çekiyor. Toyota daha önce de Yaris bazlı B SUV modelini günyüzüne çıkarmıştı. C-HR Türkiye’de üretilen C SUV olurken RAV 4 de Türkiye’de yer alan SUV modellerinden biri.

2005 yılında tanıtılan Aygo, Toyota’nın Avrupa’daki en ulaşılabilir modeli olarak öne çıkıyor. Aygo her zaman kişisel özgürlüğü ve mobiliteyi temsil eden bir model; Aygo X prologue ise daha fazla heyecan katacak bir tasarım.

Aygo X prologue, cesur tasarımını çift renkli gövdeyle birleştirerek aracın her zaman harekete geçmeye hazır olduğunu vurgulayacak. Daha sportif tarzı destekleyen eğimli tavan çizgisi de aracın dinamiklik hissini artıracak. Ön tarafta yüksek teknolojili farlar, kaputu bir kanat şekliyle saracak. Alt bölümde altıgen temalı büyük bir ön panjur ve sis farları da aracın hareket etmeye hazır tarzını destekleyecek.

Aygo X prologue aynı zamanda pratik özellikleriyle de hareket etmeye hazır özgür ruhları da destekleyecek. Arka bölümde plakalıktan çıkan bisiklet taşıma aparatı gibi özellikler her günün bir maceraya dönüşmesini sağlayacak. Bununla birlikte dış dikiz ayna kapaklarındaki aksiyon kameraları, keşif için ve anı paylaşmak için kusursuz bir özellik olarak öne çıkacak. Entegre tavan barları, altıgen stop lambalarıyla görsel bir uyum içerisinde tasarlanırken aynı zamanda Aygo DNA’sına da bir gönderme yapacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz