Yeni Tiguan 2020 hibrit ve fişli versiyona da sahip olacak

İlk olarak 2008 yılında tanıtılan Volkswagen Tiguan, 2016 yılından beri yollarda olan ikinci nesilde temel değişimlere gidiyor. Ancak koronavirüs nedeniyle iptal olan Cenevre Otomobil Fuarı (Mart ayı başında) gösterisine çıkamadı.

Dahası bütün dünyada devam eden salgının etkisiyle muhtemel lansman tarihleri de öteleniyor. Ancak yeni modelin yol testlerinde vs görüntüleri artık kamuflajsız olarak yayınlanmaya başladı.

Yeni fotoğrafları ortay çıkan Yeni Volkswagen Tiguan 2020 fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı gibi konuları konuşmak için henüz erken. Ancak Mk2 Tiguan’ın yola çıkışı için 2020’nin ikinci yarısı bile iyimser bir tarih olabilir.

Alman SUV modelleri içinde başarılı bir konuma gelen VW Tiguan aynı zamanda en çok satılan Volkswagen modellerinden biri oldu.

Yol testlerinde görüntülenen yeni Tiguan Alman tasarımdan daha çok teknolojiye ve ilk plug-in hibrit motora odaklanarak gelecek. Tabi muhtemelen yılsonuna doğru bunları yolda görebileceğiz.

Yeni VW Tiguan 2020 dış tasarımda en dikkat çekici kısım genişleyen belirginleşen ızgara, LED detayların artması, tampon tasarımında (resimdeki R Line) daha agresif hatların kullanılması sayılabilir.

Arkadan görünümde stop lamba grubunda yeni çizgiler, alt tampon, çift egzoz çıkışı (R-Line) gibi yenilikler göze çarpıyor.

Volkswagen bir yandan Tiguan plug-in hybrid modelini de yıl sonuna kadar piyasaya süreceğini; ayrıca Çin’de bir geliştirme yapıldığını duyurmuştu. 1.4 litrelik bir TSi ile aynı şanzımanı kullanacak olan bu model 197 ile 242 beygir gücü arasında güç sağlayacak.

Tiguan R konusunda ise VW, Audi RS3’ten 2,5 TFSI motor almayacak; 2 litrelik 33 beygir güç üreten hibrit motor ile ilgili testler devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz