Yeni Porsche GTS; 4,1 saniyede 100 km’e ulaşıyor

Porsche, Panamera serisine iki ekstra sportif model ekledi. Panamera GTS ve Panamera GTS Sportturismo, 4 litre V8 çift turbolu motorundan daha fazla performans elde edilen, ek dinamik şasi sistemleri ve yeni ekipmanlarla yeni bir versiyona kavuştu. Siyah dış elemanlara sahip Sport Design paketi ve iç kısımdaki geniş Alcantara yüzeyleri standart olarak yer alıyor.

Yeni Panamera GTS modellerinin ikisinde de standart spor egzoz sistemi ile kombine edilen 338 kW (460 hp) çıkışa ve 620 Nm’lik maksimum torka sahip dört litrelik bir V8 motoru bulunuyor. Benzin parçacık filtresine sahip olan biturbo motor, önceki modelden 15 kW (20 hp) ve 100 Nm daha iyi performans gösteriyor. Panamera GTS ve Panamera GTS Sportturismo, 0’dan 100 km / s’ye 4.1 saniyede hızlanıyor. İki model, sırasıyla 292 ve 289 km / saat hıza ulaşıyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi ile sekiz vitesli PDK çift kavramalı şanzıman ile sadece 10.3 l / 100 km’lik ortalama tüketim ile elde ediliyor.

Özel ekipmanlar

Üç odacıklı teknolojili adaptif havalı süspansiyon standart olarak takılan, GTS modelindeki spor şasi 10 milimetre kadar düşürülürken Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) işlevi daha da sportif bir kalibrasyon için uyarlanmış durumda.

GTS görünümü: GTS modelleri standart olarak 20 inç Panamera Design jantlarla donatıldı. İç mekan siyah Alcantara ve anodize alüminyumun ayırt edici unsurlara sahip. Alcantara trim ve Connect Plus modülü bulunuyor.

GTS modelleri, ikinci nesil Panamera serisi ile aynı yenilikleri sunuyor. Bunlar arasında Porsche Advanced Cockpit, Porsche InnoDrive  adaptif cruise control ve isteğe bağlı arka aks direksiyonu gibi yardımcı sistemler bulunuyor. GTS ayrıca, tüm Panamera ürün serisine yeni bir bakış açısı sunuyor. Ekran, sürücü tarafından yapılandırılabiliyor ve tüm ilgili bilgileri doğrudan doğruya tam renkli olarak doğrudan yansıtıyor.

Porsche’nin ilk karayolu onaylı spor arabası olan 904 Carrera GTS, 1963’te tüm dünyaya yayıldı ve yarış teknolojisini sokaklara taşıdı. Bunu, 1980 ve 90’lar boyunca kavramı geliştiren 924 GTS ve 928 GTS takip etti. 2007’de GTS, Carrera GTS ile canlanmasını kutladı. Panamera GTS, Almanya’da 138 bin 493,ve Panamera GTS Sportturismo 141 bin 349 Euro’ya yolu çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz