Yeni Opel Mokka ortaya çıktı, önce elektrikli

İlk olarak 2012 yılında yola çıkan Opel Mokka, yeni nesli testlerden geçmeye devam ediyor. Peki yeni Opel Mokka ne zaman yola çıkacak? Öncelikle Opel yeni modelde önce elektrikli motora sahip versiyonu pazara sunabilir.

Hala kamuflajlı olarak test edilen yeni Opel Mokka, aslında PSA bünyesinde yeni 208, yeni C3, DS3 Crossback ve Corsa’sa denenmiş bir tam elektrikli platformunu kullanacak. İkinci nesil Mokka’nın tamamen hem e-power elektrikli platformunu hem de yeni teknolojileri  kapsamlı bir şekilde test ediliyor.

Yeni Mokka üretimi bu yılın dördüncü çeyreğinde başlayacak. İlk üretim araçları elektrikli olacak ve 2021’in başlarında müşterilere ulaşacak. Opel, marka elçisi Liverpool FC teknik direktörü Jürgen Klopp’a kamuflajlı yeni Mokka’yı gösterirken detaylar biraz daha ortaya çıktı.

Yeni nesil, 2012’deki çok satan ilk nesilde olduğu gibi, X adıyla yola devam edecek. Yeni model küçük ve sağlam, modern tasarımlı, şehir içinde sürüşe daha yakın olacak şekilde geliştirildi. Tamamen elektrikli versiyon bu yüzden öne çıkarılıyor. B SUV sınıfında rekabete elektrikli öncelikli olarak katılacak.

Kamuflajlı olmasına rağmen, yeni Mokka keskin oranlarını kısa ön ve arka çıkıntılarla gösteriyor. İç mekanda ise tamamen dijitalleştirilmiş bir iç tasarım bekleniyor.

Mokka’da hangi benzinli motor opsiyonu olacak kesin olarak belli değil; ama Corsa-e modelinde Opel 50 kWh batarya kapasiteli maksimum 330 km menzil sunan 136 hp gücünde, 260 Nm tork değerine sahip bir elektrikli motor kullanıyor.

Opel CEO’su Michael Lohscheller: “Yeni Mokka’nın gelişimini iki buçuk yıldır çok yakından takip ettim ve en başından itibaren elektrik olacak bu yeni Opel ile gurur duyuyorum. Yeni Mokka’nın uzun tarihimizdeki en heyecan verici modellerden biri olacağına söz verebilirim! Bu ikinci nesil, Opel’in bugün ve gelecekte temsil ettiği her şeyi gösteriyor, markamızın algısını değiştirecek. Mühendislerimizin hala yapacak önemli işleri var, ancak yakında yeni Mokka’yı sunmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz