Yeni Mitsubishi L200 ne zaman satışa sunulacak

Mitsubishi Cenevre Otomobil Fuarı 2019’da yeni nesil crossover Engelberg Tourer modelini tanıtıyor. Yeni ASX ve L200 modellerini de sergileyen Mitsubishi, yeni modellerin geliş tarihlerini açıkladı. Marka konsept modelde ise elektrikli motor sistemi ve dört tekerden çekiş teknolojilerini öne çıkarıyor.

Mitsubishi Motors, sağlamlık, dayanıklılık ve yük performansı öne çıkan yeni Mitsubishi L200’de keskin çizgilere sahip gövde hatları dikkat çekiyor. Genişletilmiş çamurluklar ve parlak vurguları ile pick-up anlayışını güçlendirerek modern bir görünüm sunulur Far ve tampon parçaları, güçlü tasarımın parçası haline gelerek ön ve arka tasarımları çevreliyor. Yeni L200 2019 Eylül ayında Türkiye pazarına girecek.

ASX

Mitsubishi’nin global arenada en çok satan üçüncü aracı olan ASX’in yeni kasası da 89. Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Hafif ve kompakt bir gövde ile sürücüye hakimiyet ve kolay bir sürüş sağlayan ASX; Avrupa pazarlarına 5 ileri vitesli manuel şanzıman ya da 6 vitesli Spor Modlu INVECS1-III CVT şanzıman ile uyumlu 2.0L MIVEC2 16 valf motor seçenekleri, iki ve dört tekerden çekişli versiyonlarıyla girecek. Şimdilik motor seçeneği nedeniyle Türkiye pazarı planlarda bulunmuyor.

Otomobilden eve elektrik 2019’da

Mitsubishi Motor Company, otomobiller ve evler arasında ortak elektrik üretilip depolamasına imkan vererek; elektrikli araçların değerini arttıran yeni enerji ekosistemi Dendo Drive House (DDH) sistemini de tanıtıyor. Elektrikli ya da Plug in Hybrid otomobil satın alan müşterilere sunulan DDH, Avrupa ve Japonya’da 2019’da kullanıma giriyor.

Engelberg Tourer

Engelberg Tourer, çift motorlu, dört çeker (4WD), şarjlı hibrid elektrikli bir araç (PHEV). Zarif ve işlevsel bir crossover SUV olarak tasarlanmış. Daha aktif bir yaşam tarzında SUV olarak yer alabilmesi için, tavanda otomatik açılıp kapanan sis farları, ön ve alt tamponların altında koruyucu plaka gibi özellikleri de var.

MMC’nin Outlander PHEV modeliyle yarattığı çift Motorlu PHEV sistemini bir adım ileri götürerek, yeni nesil elektrikli motor ve 4 tekerden çekiş sistemiyle daha da cazip hale getiriyor. Ayrıca PHEV sisteminin araç üzerindeki bağlantılı teknolojilerle birleşmesi sayesinde model her yolda, her hava koşulunda güvenle yol almayı vaadediyor.

3 sıra koltuk alabiliyor

Yüksek kapasiteli motor aküsü, aracın orta kesiminde, zeminin altında yer alıyor. MMC’nin çift motor sistemiyle öne ve arkaya yerleştirilen güçlü elektrik motorları sayesinde, iç alanına 3 sıra koltuk alabiliyor.
Araçta ayrıca PHEV sistemi için tasarlanmış 2,4L benzinli motor bulunuyor. Dolu yakıt deposuyla 700km’den fazla yol alabiliyor. Elektrikli araçlara özgü sessiz, güçlü ve sarsıntısız yol keyfi, artık yüzlerce kilometre sürecek.

MMC’nin çift motor sürekli dört çeker sistemiyle ön ve arka akslara ayrı motorlardan güç sağlamanın yanında, Lancer Evolution serisinden edindiği bilgi birikiminin sonucu olan Aktif Savrulma Kontrolü (AYC) teknolojisiyle ön tekerlekler arasındaki tork dağılımını hassas bir şekilde kontrol ediyor. MMC’nin Super All-Wheel Control (S-AWC) entegre araç davranış kontrol sistemiyle birleştiğinde, dört tekerleği birbirinden bağımsız frenleyen ABS, ön ve arka motor gücünü dengeleyen Aktif Stabilite Kontrolü (ASC) ile hızlanma, yol tutuş, frenleme gibi performans dinamiklerinde çarpıcı bir iyileşme sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz