Yeni Mini Clubman, 6 kapılı tek kompakt otomobil

0
25

Mini Clubman, premium kompakt sınıfta yeni yüzüyle yeniden sahneye çıkıyor. Mini Clubman, dört kapılı, beş koltuğa sahip ve arkada iki bölmeli açılan bir bagaj kapağı bulunuyor.

Mini Clubman’de kaliteli süspansiyon teknolojisi ile dikkat çekiyor. Motor serisi 75 kW’dan (102 hp) 141 kW’ye (192 hp) üç benzinli, üç dizel motordan oluşuyor. Müşteriler, isterse dört tekerlekten çekiş sistemi ALL4’ü en güçlü benzinli ve dizel motorlarla birleştirmeyi de seçebiliyor. Model yelpazesi, Mini John Cooper Works Clubman’le tamamlanacak.

Bir bakışta neler değişti

• Yeni tasarlanmış radyatör ızgarası, ön tasarım.
• Uzun huzme için Matrix işlevli LED farlar.
• Halkalı yeni LED sis farları.
• Union Jack tasarımında standart LED arka lambalar.
• Yeni gövde renkleri, yeni seçenek Piyano Siyahı.
• Yeni hafif alaşım jantlar.
• Spor süspansiyon 10 milimetre azaltıldı.
• Yeni deri döşeme çeşitleri ve iç yüzeyler.

Mini Clubman kompakt sınıfta altı kapı sunan tek model; iki kapılı bagaj bölmesi 360 litreden 1 250’ye kadar uzatılabiliyor. Yeni MINI Clubman’ın en çarpıcı tasarım özelliği, şimdi tüm tampon boyunca uzanan yeni tasarlanmış radyatör ızgarası. Radyatör ızgarası, tek bir parçadan üretilen ince bir çerçeve ile sınırlanmış. Hava girişi, isteğe bağlı olarak krom versiyona yükseltilebiliyor.

Yeni MINI Clubman, 16 inç veya 17 inç boyutunda hafif alaşım jantlarla standart olarak yola çıkarken 18 inç ve 19 inç boyutlarında hafif alaşım jantlar da seçenekler arasında.

Yeni Mini Clubman motor portföyünde, her biri yeni nesil Mini TwinPower Turbo Teknolojisine sahip iki adet 3 silindirli ve bir adet 4 silindirli dizel motor bulunuyor.

8 ileri şanzıman

Standart 6 vitesli manuel şanzıman yerine, Mini One Clubman, Mini Cooper Clubman, MINI Cooper S Clubman ve MINI One D Clubman için isteğe bağlı olarak çift kavramalı 7 vitesli Steptronic şanzıman alınabilecek. MINI Cooper D Clubman, MINI Cooper S Clubman ALL4, MINI Cooper SD Clubman ve MINI Cooper SD Clubman ALL4 ise 8 ileri Steptronic şanzıman ile tercih edilebiliyor. Benzinli modellerin verileri şu şekilde ortaya çıkıyor;

MINI One Clubman: 75 kW / 102 hp, 11.3 saniyede 0 – 100 km / s, maksimum hız 185 km / s, yakıt tüketimi: 5,6-5,5 litre / 100 km

MINI Cooper Clubman: 100 kW / 136 bg, 9.2 saniyede 0 – 100 km / sa, en yüksek hız: 205 km / sa, yakıt tüketimi: 5.7 – 5.6 litre / 100 km

MINI Cooper S Clubman: 141 kW / 192 bg, 7.3 saniyede 0 – 100 km / s, maksimum hız: 228 km / s, yakıt tüketimi: 6.5 – 6.4 litre / 100 km

Yeni Mini Clubman’ın standart donanımında altı hoparlörden oluşan bir ses sistemi bulunuyor. 6,5 ​​inçlik renkli ekran ve orta konsolda Mini Kontrol butonu; Connected Media seçeneği, Radio Mini Visual Boost ve diğer işlevlere ulaşmayı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here