Yeni Mercedes V-Serisi Türkiye’de!

yeni mercedes v-serisi türkiye

Yeni Mercedes V-Serisi Türkiye yollarına inmeye artık hazır. Yeni V-Serisi’nin Türkiye lansmanı, Mercedes-Benz yöneticilerinin sunumuyla dijital olarak gerçekleştirildi. Mercedes V Serisi teknik özellikleri de bu lansmanda yeniden vurgulandı.

Renault Symbol gitti, Taliant geldi

Yeni Mercedes V-Serisi Türkiye yollarında

Yeni Mercedes-Benz V-Serisi, “Eşsiz V Ötesi” sloganıyla Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Yeni V-Serisi’nin lansmanında konuşan Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz şunları söyledi:

“Yeni V-Serisi, özellikle bireysel kullanımda standartların bir üst seviyeye nasıl taşınabileceğini işaret ediyor. Hem ailelere hem de iş kullanımına uygun arka bölümü, katlanabilir masası, yüz yüze bakabilen Nappa deri koltukları, panoramik açılabilir cam tavanı ve daha birçok özelliğiyle V-Serisi’nin, premium segmentin simgesi olacağını öngörüyoruz.”

Mercedes V-Serisi Türkiye fiyatı

Yeni Mercedes V-Serisi Türkiye pazarına V 300 d versiyonu ile girdi. Mercedes V-Serisi Avantgarde Türkiye fiyatı 1.726.870 TL olarak web sitesinde yer alıyor.

Yüzde 100 elektrikli Dacia Spring!

yeni mercedes v-serisi direksiyonu

Yeni 2021 Mercedes V-Serisi teknik özellikleri

Yeni Mercedes-Benz V-Serisi’nde yer alan sıralı dört silindirli OM 654 dizel motor, 237 BG (176 kW) güç ve 500 Nm tork (karma yakıt tüketimi 6.5-8,5 lt/100 km, karma CO2 emisyonu 171-224 gr/km) üretiyor. Anlık olarak kullanıma sunulan 30 Nm ilave tork değerinin de katkısıyla bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını sadece 9,4 saniyede tamamlayabiliyor ve 208 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Fiat Panda Hybrid Türkiye fiyatı açıklandı

Araç, 9G-TRONIC otomatik şanzıman ve 4MATIC ile müşterilerin taleplerini karşılamaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar, DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu ile “Konfor” ve “Sport” sürüş modlarından birini seçebiliyor ve şanzımanın vites değiştirme karakteristiğini de kişiselleştirebiliyor. İlave olarak “M” sürüş modunda, DIRECT SELECT direksiyon kulakçıkları kullanılarak vitesler manuel olarak da değiştirilebiliyor.

Yeni V-Serisi’nde sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC standart olarak sunuluyor. Böylece araç farklı yol şartlarında da güvenle ilerleyebiliyor. Araç yüksekliği, dört tekerlekten çekiş ile donatıldığında bile iki metre sınırının altında kalıyor. Böylece Yeni V-Serisi üstün günlük kullanım kolaylığı ve pratiklik sunarken, standart garajlar dışında çok katlı veya yer altı otoparklarına da rahat bir giriş imkanı sunuyor.

yeni mercedes v-serisi koltukları

2021 Mercedes V-Serisi tasarımı 

V-Serisi’nin tasarımcıları, araca güncel Mercedes-Benz binek otomobillerinin tasarım diline uygun bir görünüm kazandırmış diyebiliriz. Araca dıştan bakıldığında hava girişleri ve elmas kesim yeni radyatör ızgarasına sahip yeni ön tampon göze çarpıyor. Radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan ‘’Mercedes Yıldız”ı gümüş renkli iki çıta ile çerçeveleniyor.

5 farklı yeni hafif alaşım jant modeli bulunan V-Serisi’nde parlak tenorit gri alüminyumdan 10 kollu, 16 kollu, 5 çift kollu jantlar veya daha sportif bir görünüm öneren parlak siyah ya da tenorit gri AMG 7 çift kollu 19 inç seçenekler tercih edilebiliyor.

Yeni V-Serisi’nin iç tasarımında markanın güncel tasarım dilinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Yeni Mercedes-Benz V-Serisi’nin arka bölümünde sunulan yüz yüze bakabilen ısıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar, panoramik cam tavan seçeneği, katlanabilir masa ve bardaklıklar ile konfor ve ergonomi seviyesi artırılıyor. Tartufo Nappa Deri, Siyah Nappa Deri ve Bej Nappa Deri ile iç mekanda modern bir hava yaratılıyor.

V-Serisi, sahip olduğu THERMOTRONIC kliması sayesinde araç içi sıcaklığı, sürücü, ön yolcu ve arka bölüm olmak üzere 3 bölüm için ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Buna ilave olarak; orta konsolda

sunulan buzdolabı sayesinde içecekler soğutulabiliyor. Aynı zamanda orta konsolun arkasında yer alan ısıtma ve soğutma özellikli bardaklıklar sayesinde içecekler istenilen sıcaklıkta korunabiliyor.

Yeni V-Serisi güvenlik donanımları

Araçta bulunan güvenlik donanımlarını şu şekilde sıralamak mümkün; Yan Rüzgar Asistanı, Aktif Fren Asistanı, Aktif Mesafe Asistanı, Uzun Car Asistanı Plus.

Yan Rüzgar Asistanı, şiddetli rüzgarlarda bile aracın yolda stabil kalmasını sağlıyor. Aktif Fren Asistanı ise önde giden bir araçla olası çarpışma riskini algılayıp, sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarıyor. Sürücünün tepki vermesiyle asistan, sürüş koşullarına uygun olarak fren basıncını artıyor. Sürücünün tepki vermemesi durumunda ise otonom olarak fren yapabiliyor.

Aktif Mesafe Asistanı DISTRONIC sürüş yardımcı sistemi öndeki araçla güvenli takip mesafesinin korunmasına yardımcı oluyor.

Uzun Far Asistanı Plus, trafikteki diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan, mümkün olan en etkin ve geniş yol aydınlatmasını sağlayarak sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Önde giden veya karşıdan gelen bir araç olması halinde uzun far modülünün LED’leri kısmen devre dışı bırakılıyor ve böylece ışık konisinde U şeklinde bir kesik oluşturuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz