Yeni Mercedes Benz E Serisi ailesi Coupe ve Cabrio ile genişledi

2020 yılında güncellenerek E 300 olarak adlandırılan yeni Mercedes Benz E Serisi Coupe ve Cabriolet modelleri Ekim itibarıyla Türkiye’de satışa sunuldu.

E-Serisi Coupé ve Cabriolet’in özellikle yenilen ön kısmıyla keskin bir tasarıma kavuşuyor. Tam-LED teknolojili ön farlar ile araca daha ince bir tasarım kazandırıyor. LED Yüksek Performanslı Farlar standart olarak, ULTRA RANGE Uzun Far dâhil MULTIBEAM LED teknolojili farlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Tüm versiyonlarda standart olarak sunulan yeni elmas kesim ön ızgara, A-Biçimi araçların dinamiğine yapıyor. Krom noktalar, bir çıta ve bir merkezi “Yıldız” ise marka bağlılığına vurgu yapıyor. Arka bölümde LED stop lambalarının iç tasarımının yenilenmesi dikkat çekiyor. Bagaj kapağında yer alan geri görüş kamerası, büyük bir “Yıldız” ile entegre edilmiş.

Yeni Mercedes Benz E Serisi Coupé ve Cabriolet, yüksek teknoloji gümüşü, metalik grafit grisi, metalik mojave grisi ve designo metalik patagonya kırmızsı olmak üzere yeni gövde renklerine kavuşmuş. Ürün çeşitliliği, özel tasarımıyla yakıt tasarrufuna katkı sağlayan aero jant dahil olmak üzere yeni jant seçenekleriyle genişliyor.

İç mekân: İşçilik, dinamizm ve konfor bir araya geliyor

Modellerin ön konsolunun üst kısmında havada süzülüyor gibi görünmesi ve kapılarla bütünleşmesi için özel dekoratif bir parça kullanılıyor.

Koltuklar, uzun yol rahatlığı ve tasarımı birleştiriyor. Böylece konfor seviyesi kazanırken, dinamik sürüş koşullarında vücudu destekliyor. Akıllı uyarlanabilir koltuk ayarı, önemli oranda kolaylık sağlıyor. Bilgi-eğlence sistemi üzerinden sisteme sürücünün vücut ölçüleri girildiğinde, koltuğu kişiye uygun bir konumda ayarlıyor. Sürücüye ise sadece ince ayarları yapmak kalıyor.

Yeniden tasarlanan spor koltuklar, güçlü yan destekleri ve entegre koltuk başlıklarıyla vücudu kavrayacak şekilde tasarlanmış. Koltuğun orta bölümü uzunlamasına veya enlemesine şekillendirilebiliyor. İşlemeli deri, elmas şeklinde kapitone napa deri ve güneş yansıtan deri (Cabriolet için) olmak üzere birçok malzeme kombinasyonu tercih edilebiliyor.

Yeni açık damarlı gri dişbudak ağacından, mat cilalı ahşap ve açık tonlu karbon görünümlü alüminyum süslemeler iç mekandaki kalite algısını destekliyor.

Yeni nesil sürüş destek sistemleri

Yeni Mercedes Benz E Serisi, sürücünün kullanımı desteklemek üzere en güncel sürüş destek sistemleriyle donatıldı. Ortaya çıkan ileri düzeyde aktif güvenlik seviyesinin sonucu olarak Coupé ve Cabriolet, sürücünün tepki vermediği durumlarda akıllı ve hızlı bir şekilde tepki verebiliyor.

Direksiyon simidinin “Hands-off” algılama özelliği artık kapasitif çalışıyor. Bu, yarı otonom sürüş esnasındaki kullanım konforunu arttırıyor. Sürüş destek sistemlerinin E-Serisi’ni kontrol ettiğini algılaması için sürücünün ellerini direksiyonda tutması yeterli oluyor.

Eskiden sisteme geri bildirim olarak sürücünün direksiyona kuvvet uygulaması, yani hafif de olsa direksiyonu hareket ettirmesi gerekiyordu. Yeni direksiyon simidinin çemberinde sürücünün ellerini algılayan özel sensörler bulunuyor.

Sürücünün ellerini bir süre direksiyona temas ettirmediğini algılayan sistem bir uyarı bildirimi başlatıyor. Sürücünün reaksiyon göstermemesi halinde ise sistem acil durum frenini devreye sokuyor.

Standart olarak sunulan Aktif Fren Yardımcısı, birçok sürüş koşulunda otonom fren yaparak kazaları önlüyor veya etkilerini önemli oranda azaltıyor. Sürüş Yardım Paketi kapsamında sistem artık dönüşlerde de çalışıyor. İsteğe bağlı olarak ilave akıllı sürüş fonksiyonları Sürüş Yardım Paketi ile sipariş edilebiliyor.

Urban Guard araç koruma teknolojisi

URBAN GUARD Araç Koruması, izinsiz giriş ve hırsızlık alarm sistemi, araç konumunda değişiklik tespit ettiğinde görsel ve sesli uyarı ile çekme koruması, alarm sireni, iç koruma (İç mekânda hareket olduğunda tetikleniyor) ve hırsızlık veya park halinde çarpma tespiti için ön hazırlık içeriyor. Araç sensörleri, park edilmiş ve kilitli araca darbe uygulandığı, aracın çekildiği veya birisinin araca girmeye çalıştığı anı kaydediyor. Sistem, olası bir darbenin aracın hangi bölgesinde ve ne kadar şiddetli gerçekleştiğini bildiriyor. Söz konusu bilgi, araç çalıştırıldığında bir kereye mahsus olmak üzere bilgi-eğlence ekranında gösteriliyor.

Elektrikliye geçiş bütün hızıyla devam ediyor

Tüm ürünlerde olduğu gibi Yeni Mercedes Benz E Serisi, E 300 Coupe ve E 300 Cabriolet de güçlü bir motorla yollara çıkıyor.

Yarı hibrit sistemde benzinli motoru 48 Volt beslemeli bir marş-jeneratörü destekliyor. 2,0 litre hacimli turbo benzinli motor 258 beygir güç ve 370 Nm tork üretebiliyor. 48 Volt beslemeli marş-jeneratörü, ekstra olarak 14 beygir güç ve 150 Nm tork ile benzinli motoru destekliyor.

Standart donanımda yer alan 9G-TRONIC otomatik şanzıman ile bir araya gelen motor; 6,7 ile 7,4 lt/100 km arasında değişen karma yakıt tüketimi sunuyor. Araçların maksimum hızları ise elektronik olarak 250 km/saat ile sınırlandırılmış.

E 300 Coupé 1.355.000 TL başlangıç fiyatıyla, E 300 Cabriolet ise 1.558.000 TL başlangıç fiyatı ile Türkiye showroomlarında yerini aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz