Yeni Leon 1.1 milyar Euro yatırımla yola çıkıyor

Seat yeni Leon önceki gün sahneye çıktı. Seat, İspanya Barselona’da geliştirilip, Martorell tesislerinde üretilen yeni Leon için 1.1 milyar Euro üzerinde yatırım yaptığını açıkladı. Seat bu yatırımla daha verimli motorlar, daha güçlü bağlantı ve otonom sürüş yardımı teknolojileri geliştirecek.

Seat Leon markanın üç kuşak boyunca 2,2 milyon adetlik satış rakamına ulaşmış modeli oalarak yeni yüzüyle de referans noktası olmaya devam etmek istiyor. Dördüncü nesil Leon, başarıyı sürdürmek için yeni araç içi bağlantı özellikleri, verimli motorlar, dinamik tasarım; ve güvenlik açısından da bir sonraki seviyeye ulaşılması için tasarlanmış ve geliştirilmiş.

Seat Leon marka için en çok satan model ve bu şeklide yoluna devam etmek istiyor. Bu nedenle Seat, başta araç geliştirme ve üretim tesislerinin iyileştirilmesi olmak üzere; tamamen yeni Seat Leon’a 1,1 milyar Euro’dan fazla yatırım yaptı.

SEAT Başkan Yardımcısı Carsten Isensee “2019 şirket için rekor bir yıl oldu. 70 yıllık tarihimizdeki en yüksek hacim olan 570.000’den fazla otomobil sattık ve Martorell’de 500.000’den fazla otomobil ürettiğimiz için şimdiye kadarki en iyi üretim rakamlarından birine ulaştık.” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz