Yeni küçük Toyota modeli Çekya’da üretilecek

Salgına rağmen tüm dünyada satışlarını ikiye katlamayı başaran Toyota, Avrupa’da yeni bir büyüme hedefinin peşinde koşuyor. Toyota, ilk adımını yeni küçük A segmenti modelinin üretimini Çekya fabrikasında yaparak atacak.

Kolin’deki “Toyota Motor Manufacturing Czech Republic” (TMMCZ) fabrikasında, Toyota Yeni Global Mimari (TNGA) mimarisini kullanan ikinci model olan yeni A segmenti modeli; geliştirilmesinden üretimine kadar her açıdan Avrupalı bir otomobil olacak. Toyota, bu yeni model ile birlikte 2025’te yıllık satışlarını 1.5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Elektrikli Toyota Proace CITY, Avrupalılarla buluşuyor

Yeni küçük toyota Toyota’nın Avrupa’daki en ulaşılabilir A segmentindeki modeli olarak öne çıkan Aygo, yeni A segmenti aracın hakkında bilgi verir nitelikte. Toyota’nın yeni A segmenti modeli de konumlandırılmasıyla daha ulaşılabilir bir Toyota modeli kimliğine sahip bir noktada yer alacak.

Yaris gibi kompakt otomobile olan ilginin etkisiyle artan satışların yeni küçük Toyota modeliyle yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Ayrıca, giriş segmenti bir model için gerekli ekonomik ölçeklerin ulaşılmasının da önünü açması planlanıyor.

Toyota Yaris ve Yaris Cross’in küçük kardeşi olacak olan yeni A segmenti otomobilin, üretim adedi planları ve lansman zamanlaması ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Toyota spor otomobil ruhunu GR86 ile sürdürüyor


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz