Yeni Jeep Renegade 2019 Türkiye fiyatı belli oldu

Yeni Jeep Renegade 2019 model olarak haziran ayı itibariyle satışa çıktı. Güncellenen kompakt SUV Sport, Longitude, Limited ve Trailhawk paketlerine sahip. Güncellemelerin en önemlisi üç silindirli 120 hp güç ve 190 nm tork üreten 1.0 lt turbo benzinli motor.

İtalya’dan yola çıkan SUV ayrıca 4 silindirli 150 ve 180 beygir güçlerindeki 1.3 lt hacimli motor seçeneklerine de sahip. Bir de 1.6 lt Multijet II dizel motor seçeneği var.

5 yılda 8 bin Jeep Renegade

Yeni modelin satışa çıkması dolayısıyla bir açıklama gönderen Jep Türkiye Genel Müdürü Sinan Saip Bel; Türkiye’de ilk çıktığı 2014 yılından bu yana 8 bin Renegade satıldığını bildirdi.

“Yenilenen Renegade, Haziran ayı itibariyle 149 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla …” diyerek, etiketin örtüsünü de kaldıran Bel, tasarım ve motor değişikliklerinin yeni Renegade’e güç katacağını iddia etti.

Yeni Jeep Renegade 2019 nasıl bir SUV:

Otomobilin yenilenen, Jeep’in sembolü 7 bölmeli ızgarası, yeni tasarımlı farları ile sis farları ve stop grubu yenilenmeden payını alan bölümler.

Renegade’in Longitude ve Sport versiyonlarında 16 inç alaşımlı jantlar standart. Limited ve Trailhawk’ta ise jant standartları 17 inç. Limited versiyonda 19 inç jantlar opsiyonel yani ekstra ödeme ile satın alınabiliyor.

Yeni Jeep Renegade’de Elektronik Devrilme Engelleme ‘ERM’, Elektronik Stabilite Kontrolü ‘ESC’, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama ve Akıllı Hız Asistanı tüm donanım seviyelerinde standart.

Limited seviyesinde ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, Ön Çarpışma Uyarısı, Aktif Acil Frenleme, Adaptif Hız Kontrolü, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Trafik Çapraz Geçiş Algılama gibi güvenlik donanımları ile standartlar genişliyor.

Trailhawk serisinde kaya-taş modu da var

Jeep Renegade arazi aracı mı?

Jeep’in kökenleri arazi aracı üzerine kurulu. Peki yeni nesil kompakt SUV Jeep Renegade 2019 da bir arazi aracı mı? Bu sorunun cevabını yeni Jeep Renegade 2019 modelinin, önden çekişli ya da 4×4 olarak satışa çıktığını belirterek verebiliriz.

4×4 sistemi Jeep Active Drive, SelecTerrain ile otomatik, kar, kum ve çamur olmak üzere 4 farklı sürüş modu ile geliyor.

Yeni Jeep Renegade 2019, gelişmiş Active Drive Low sistemi ile birlikte Yokuş İniş Desteği’ne de sahip oluyor. Active Drive Low sistemine sahip Trailhawk serisinin yerden yüksekliği 210 mm. Selec-Terrain sisteminde özel kaya-taş modu tercih edilebiliyor. Bu da aracın arazi kabiliyetini bir üst boyuta çıkarma iddiası taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz