Kamuflajsız Golf 8 , kameralara nasıl yakalandı?

Volkswagen Golf 8 ne zaman yola çıkacak? Yeni Golf modeli nasıl bir tasarımla gelecek? Önceki 2 nesilde radikal değişim yoluna gitmeyen Alman otomobil devi şimdi nasıl hareket edecek. VW Golf 8 ile ilgili ağırlıklı yurtdışı kaynaklı casus fotoğraflar yayınlanıyordu. Son olarak bu silüet!

Ancak Güney Afrika’da yakalanan 2 video yeni nesil Golf bu mu sorularını alevlendirdi. Videoda hiçbir kamuflajı olmadan görülen araç Golf boyutlu, Golf 7, Golf 6 silüetini doğrulayan; çizgileri itibariyle de yeni Golf, Golf 8 olabilir dedirten VW markalı bir araç.

Yeni Golf buysa Polo’nun ön çizgileri ile neredeyse aynı hatlar var. Evet Güney Afrika markalar için önemli bir test parkuru, Volkswagen Grubu için de öyle! Peki sosyal medyanın bu kadar yaygın kullanıldığı bir dönemde; mevcut Golf 7 Türkiye dahil birçok ülkede hala en iyi satılan modellerden biri iken; tamamen yol versiyonu korunmasız bir yeni Golf neden yollara çıkarılır? Pazarlama stratejilerinde yeni şeyler mi oluyor?

Golf kompakt sınıfın benchmark modeli. 1970’li yıllarda başlayan akım bugün yerini croosover ve SUV modellere doğru bırakmaya başlasa da C kompakt sınıf asla yenilmez. Golf 45-46 yıl içinde dünyanın en çok satılan modellerinden ve ve taklit edilen tasarımlarından biri oldu. Halen yollarda olan Golf 7, 2012 yılında yola çıktı; 2017’de bir makyaj geçirdi.

VW daha önce sekizinci jenerasyon Golf için 2019’un ikinci yarısını gösterdi. Haziran ayında üretimin başlaması sözkonusu. Peki yeni Golf neye benzeyecek?

VW Golf 8, Grubun neredeyse kutsal hale gelen ve birçok modeli bünyesine alan MQB platformunda geliştiriliyor. Dış tasarımda son 2 nesilde ortaya çıkan çizginin bozulmayacağı görülüyor. Haberimize fikir sahibi olabilmek adına eklediğimiz bazı taslak, casus fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere yeni Golf Arteon’da ortaya çıkan daha keskin detaylara ve ince far dizaynına dönüşmesi bekleniyor. Ayrıca sekizinci jenerasyonda ortada detaylı bir ön ızgara dikkat çekecek.

Dijital ekranlar dönemi

Ama iç mekanda köklü bir değişim kaçınılmaz gibi; büyük orta ekran, dijital tek panel gösterge ekranı Golf’te de karşımıza çıkması yüksek ihtimal dahilinde olan detaylar.

8. olarak nasıl bir Golf gelecek?

Motor teknolojileri de değişiyor. Bilindiği gibi mevcut Golf’ün e-Golf versiyonu var; elektrikli olan. Volkswagen, hibrit teknolojisini yeni Golf’le birlikte yola çıkaracak. Otonom teknolojilerin sayısının artması da kaçınılmaz.

Yeni Golf’le birlikte konvansiyonel model ile elektrikli modelin tasarımlarının da bariz bir şekilde ayrılabileceğini düşünebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz