Yeni Golf 8 ve yeni Octavia için kötü haber

Yeni Volkswagen Golf 8 ile yeni Octavia Avrupa’da yavaş yavaş üretime girdi. İlk teslimatlar da başladı. Ama bunun hızı kesildi. Gelen son bilgilere göre yeni Godlf 8 ve yeni Octavia modellerinin teslimatları durduruldu.

Yeni Golf 8’in multimedya sistemlerinde yaşadığı yazılım sorunu aynı zamanda Skoda Octavia’yı da vurdu. Bununla birlikte Audi A3 ve Seat Leon modellerinin üretimi de durdurulabilir.

Volkswagen, üretimin nasıl devam edileceği hakkında önümüzdeki günlerde bir karar verileceğini açıkladı. Öncelikli seçenek olarak, şimdiye kadar üretilen tüm yeni Volkswagen Golf modellerinin onarılması planlanıyor. Diğer seçenek ise yeni modellerin tamamen yeni bir yazılımla piyasaya sürülmesi olacak.

Volkswagen tarafından yazılımla karşılaşılan ikinci sorun:

Yeni nesil Golf’ün geliştirilmesi sırasında yazılımla ilgili zorluklar vardı ve lansmanın ertelenmesine neden olmuştu.

Şu an için henüz kaç otomobilin yazılım sorunundan etkilendiği bildirilmedi. Ancak yeni yazılımın bir aydan daha fazla sürede ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Skoda Octavia, Audi A3 ve Seat Leon modelleri de sorunla karşı karşıya…

Golf modelindeki problemin ortaya çıkmasından hemen sonra, Skoda yönetimi tarafından da Octavia’nın üretimi durduruldu.

Şimdi ise aynı platform üzerine inşa edilmiş ve aynı yazılımı kullanan Audi A3 ve Seat Leon modellerinin de üretiminin durdurulması bekleniyor.

Bu iki model şimdiye kadar yazılım sorunuyla karşılaşmadılar, ancak uzmanlar bunun kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Audi ve Seat yönetimi de böyle bir kusur olasılığını dikkatle incelediklerine vurgu yaptı. Eğer yazılım kaynaklı bir problem ortaya çıkarsa, her iki modelin üretiminin durdurulacağını açıkladı.

Skoda, üretilen arabaların bayilere teslimatını durdurmuş durumda fakat yine de Octavia’da benzer bir sorunun bulunup bulunmadığını belirtmiyor.

Alman haber kaynağına göre büyük olasılıkla, bitmiş arabalar Volkswagen mühendislerinin üzerinde çalıştığı yeni yazılımlarla donatılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz