Yeni Ferrari’lerin üretimine frensiz mi başlanacak?

Koronavirüs ile mücadele eden İtalya’dan Ferrari fabrikası 13 Mart tarihinde kapatılmıştı. Oysa ki; “Tüh, tam da bir Ferrari sipariş edecektik” demiştik. Daha önceden 26 Mart olarak açıklanan üretim tarihi ertelendi. Ferrari, üretime tam geçiş tarihini 8 Mayıs olarak belirtti.

Ferrari’nin “Back on track” olarak adlandırdığı güvenli bir biçimde işe geri dönüş süreci hafta başından itibaren başladı. Marka çalışanlarının aktif olduğu bölgelerde yeni çalışma prosedürlerini hayata geçirdi.

Böylece marka 4 bin çalışanına Koronavirüs (Covid-19) kan testi yapacak. İtalyan otomobil üreticisi mayıs ayının ilk haftasından sonra tam üretime geçmeye başlayacak.

The Wall Street Journal’da yer alan bir habere göre ise geçen hafta 2 bin çalışanının yüzde 1’inden az bir kısmının testlerinin pozitif geri döndüğü belirtildi.

Ferrari’nin frenleri hazır

Ferrari fabrikasının kapanması öncesinde Fiat’ın 4 fabrikası ve Lamborghini süper spor otomobil üretim tesisi de kapanmıştı. Ferrari’nin yanı sıra diğer premium ve süper otomobil üreticilerine fren sistemleri tedarik eden fren uzmanı Brembo da; Cuma günü İtalyadaki 4 tesisini de geçici olarak kapatacağını açıklamıştı.

Brembo şirketi, yaptığı 1 milyon euroluk yatırımıyla İtalya’daki Koronavirüs salgınına karşı büyük bir destek sağladı. Markanın odak noktası da üretimden daha farklı sorunlar için değişime uğramış durumda.

Daha önceki açıklamalarda koronavirüs önlemine ek olarak parça tedarik sorunu yaşandığına dair bilgiler verilmişti. Fakat Ferrari, imalat dışı faaliyetlerin düzenli olarak devam edeceğini de açıklamasında vurguladı. Bu açıklamaya göre de Brembo şirketi henüz üretime açılmamış olsa bile fren tedariği yapılmış durumda ve araçlar imalata hazır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz