Yeni elektrikli Volvo 2021 yılında sahneye çıkacak

Otomobillerini elektrikli araçlara dönüştüren Volvo, yeni bir kompakt elektrikli otomobil modelinin 2021 yılında tanıtılacağını doğruladı. İsveçli otomobil üreticisi hazırladığı elektrifikasyon yol haritasıyla; her dört Volvo otomobilden üçünün SUV olmasını da planlarına dahil etti.

Volvo takviminde yeni modelin örtüsünün kaldırılma tarihi 2 Mart 2021 olarak kesinleşti. Bu süre zarfında araç hakkında pek fazla bilgi vermeyecek olan üretici; aracın sadece XC40 Recharge modelinin üretildiği CMA platformuna sahip olacağını açıkladı.

Volvo XC40 modelinin Recharge yani şarj edilebilir seçeneğinde kullanılan platformun verilerine göz atarsak; 402 beygir gücü ve 487 Nm tork üretebiliyor ve 0’dan 100’e 4,9 saniyede çıkabiliyor.

Volvo CEO’su Hakan Samuelsson Automotive News’e verdiği demeçte 2021 yılında tanıtılana kadar yeni elektrikli Volvo modelinin hakkında fazla bilgi paylaşılmayacağını belirterek; “Gerçekten çok şık görünen bir model üretiyoruz. Volvo’nun karlı olması için daha yüksek fiyata, daha fazla premium otomobil segmentine odaklanmamız gerekiyor” dedi.

Başka bir deyişle, giriş seviyesi alıcıları hedefleyen uygun fiyatlı, V40 benzeri bir model beklemeyin.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz