Yeni Cupra Formentor, Barcelona ile sahaya çıkıyor

Seat’ın spor otomobil markası Cupra, önümüzdeki beş sezon boyunca FC Barcelona kulübünün yeni Resmi Otomotiv ve Mobilite Ortağı olacağı bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Cupra Formentor modeli, Messi, Ter Stegen, Pique gibi birçok futbolcunun marka elçiliği yapmasına eşlik edecek.

Anlaşma, Camp Nou Stadyumu’nun tüm tesislerinde yer alacak olan marka görünürlüğü üzerine kurulu. Barcelona taraftarlarının marka hakkında bilgi edinmelerini sağlamak için de stadyumun dışına Cupra adına özel bir alan kurulacak.

Ayrıca Cupra CEO’su Wayne Griffiths’in açıklamasına göre, Cupra Formentor modeli, Messi gibi oyunculara özel olarak, ekstra parçalar ile mavi renk üzerine ağırlıklı olarak üretilecek.

Cupra ile FC Barcelona arasında yapılan anlaşma sadece stadyum içerisinde değil, stadyum dışında da uyumlu ortak işbirliği içeriyor. İki kuruluş, Barselona şehrinin imajını artırmak, yetenek ve yeniliği teşvik etmek ve küresel hayranları için benzersiz deneyimler yaratmak amacıyla önümüzdeki beş sezon boyunca işbirliği yapacak.

340 milyondan fazla hayranla ortak oluyor

Geleneksel bir sponsorluk anlaşmasının ötesine geçen bu stratejik ittifak ile çok çeşitli faaliyetler ve farklı aktivasyonlar üzerinde işbirliği yapılacak. Her iki taraf da kentsel hareketliliğin ve taraftar hareketliliğinin geliştirilmesine yönelik yenilikçi projeler üzerinde çalışacaklar.

Farklı pazarlama ve sponsorluk eylemleri üzerinde çalışarak, mikro-mobilite ve elektro-mobilite için yeni çözümler geliştirmek için birlikte adım atacaklar.

FC Barcelona başkanı Josep Maria Bartomeu, “Yüksek standartlar, tutku, hırs ve ekip çalışması gibi ortak değerlere dayanarak birlikte yeni bir yolculuğa başlıyoruz. Bu yenilikçi ittifak, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza benzersiz deneyimler sunmamıza izin verecek. Bu sayede kentsel hareketliliğin gelişmesine katkıda bulunan yeni çözümlerin geliştirilmesinde işbirliği yapma fırsatımız olacak.” açıklamalarında bulundu.

Seat Başkanı ve CUPRA Yönetim Kurulu Başkanı Luca de Meo; “Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biriyle yapılan bu yenilikçi ittifak, CUPRA markasına olan güçlü bağlılığımızı ve Barselona’daki hareketliliğin geleceğini gösteriyor. Ayrıca, FC Barcelona gibi evrensel bir kurumla 340 milyondan fazla bir hayran kitlesiyle ortaklık kurmak küreselleşme stratejimizi destekleyecek”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz