Yeni Corsa showroom hareketliliğini katlayacak

2020 yılı içerisinde B sınıfında yaşanacak rekabet bayilere de yansımaya başladı. 1 Mart tarihinden itibaren 114.400 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan Yeni Corsa, Opel showroom trafiğini etkiledi. Opel Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Erdemir, sınıfının hep çok satan modellerinden biri olan Corsa’nın altıncı nesil olarak satışa sunulmasından büyük heyecan duyduklarını kaydetti.

Yeni Corsa’nın sahip olduğu teknoloji, sürüş keyfi ve performansı ile sınıfında son derece iddialı olacağını belirten Yüksel Erdemir; “Türkiye’de 220 binin üzerinde müşteriye ulaşan bir otomobil. Şimdi çok daha iddialı. Farklı beklentileri karşılayacak güçte 3 benzinli ve bir dizel motor sunuluyor. Sınıfında ilk kez kullanılan 8 ileri otomatik şanzıman verimli ve etkileyici bir teknolojiye sahip. Yine IntelliLux LED Matrix farlar da bu sınıf için ilk özelliği taşıyor. Modern sürüş destek sistemleri de dikkat çekecek düzeyde.” dedi.

Yüksel Erdemir, Erdemirler Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Müşteri memnuniyetinde yüzde 100 skora ulaştık

Modellerin müşteriyi bayiyle buluşturma konusunda etkisinin yüksek olduğuna değinen Erdemir şunları kaydetti; “Müşterilerin sorunu fiyat veya ürünle ilgili değil de, hizmetle ilgili olduğunda, onların rakiplerinizden birine yönelme olasılıkları dört kat artar. Bu yüzden sürekli müşterilerimizi ön plana çıkaran bir kültür yaratmaya çalışıyoruz. Bu tür bir kültüre sahip olmak, tam olarak mükemmel müşteri hizmeti çağrışımı yapan bir bayi farkındalığı oluşturmak için gerekli.

Bunun sonucu olarak; İstanbul’da Opel ve Hyundai bayiliklerimiz Ocak-Şubat 2020 değerlendirmesine göre Satış Müşteri Memnuniyeti’nde yüzde 100 skora, Satış Sonrası Hizmetlerinde yüzde 95 skora imza attı. Erzurum Opel bayiliğimizde her iki operasyon alanında yüzde 100 skor elde edildi. Hedefimiz bu skorların yıl sonuna kadar yüzde 95’in altına düşmemesi.” dedi.

Otomotivde satış sonrası hizmetlerin kalitesinin satınalma kararını etkileyen en önemli faktörler arasında yer aldığı bilgisini veren Yüksel Erdemir; “Rekabetin yoğunluğundan dolayı yeni otomobil satışından elde ettiğimiz karlar düşük ve yıllara göre azalan bir eğri izliyor. Bu durum otomotiv bayiliklerinin satış sonrası hizmetlerini önemli bir operasyon merkezi haline getirdi. Satış sonrası hizmetlerden elde ettiğimiz gelirler, satıştan elde ettiğimiz gelirlerin üzerinde. Böylece satış sonrası hizmetlerdeki sadakat süreci de büyük önem kazanmış durumda. Bizim de bu süreci sağlamak odaklandığımız ve sonuçlarını aldığımız konuların başında geliyor.” dedi.

İş hayatına Grundig’de başladı

Yüksel Erdemir‘in yaşam öyküsü de girişimcilere örnek olabilecek detaylara sahip; Erdemir; ilkokuldan itibaren eğitimlerini Almanya’da tamamlamış. Grunding Fabrika Akademisini bitirdikten sonra da yine o dönemin önemli şirketlerinden biri olan Grunding’de yöneticilik yapmış. Aynı dönemde ikinci el araç ticaretine yönelen Yüksel Erdemir, Türkiye’ye döndükten sonra Erdemir Otomotiv Grup Şirketlerini oluşturarak; bugün 200 kişiye iş sağlar hale gelmiş. Erdemir Otomotiv Erzurum 6.000 metrekare kapalı alanda Opel, Erdemir Otomotiv İstanbul ise 12.000 metrekare kapalı alanda Opel ve Hyundai müşterilerine hizmet sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz