Yeni Captur 2020 Euro NCAP notu açıklandı

Euro 2019 Renault CapturNCAP

B segmentindeki rekabetin güvenlik ayağında ilk iyi haber makyajlanan Renault Captur modelinden geldi. Euro NCAP testlerine alınan Renault Captur, sınavı geçmeyi başardı. Yeni Captur 2020 Euro NCAP notu açıklandı. Kasım 2019 itibariyle makyajlanarak yola çıkan Captur, 5 yıldızla en yüksek puanları aldı. Güncellenen Renault Captur, yolcu ve yaya güvenliği ile Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS) alanında elinden geleni yaptı.

Euro NCAP yenilenen Renault Captur 2019 üretimi modelinin 1.0 TCe LHD versiyonunu teste aldığını açıkladı.1243 kg ağırlığındaki aracın puanlaması bütün Captur ailesi için geçerli kabul ediliyor.

Yeni Captur, güçlendirilmiş karoserisi, geliştirilmiş koltuk yapısı ve aktif gergili, yük sınırlayıcı emniyet kemerleri gibi güvenlik puanlarını toplayacak sistemlere sahip.

Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi; isofix ve I-size sistemiyle arka koltuklara her tip çocuk koltuğu bağlanabilmesi; ve yandan alınacak darbelerde de arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması Euro NCAP testlerinde başarıyı getiren sistemler oldu.

Yeni Captur modelinin donanım paketlerinde bulunan 6 adet hava yastığı; acil durum fren destekli ABS; bir kamera ve radar; hız ayarlayıcı ve limitör; tüm koltuklarda emniyet kemeri hatırlatıcısı ve acil durum arama gibi teknolojiler de puanların maksimuma çıkmasında etkili oldu.

Standart olarak gelen 360° kamera, yüzde 100 LED ön farlar, otomatik kısa/uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası da yeni Captur modelinin güç endeksini yükseltici rol oynuyor.

Yenilenen Renault CAPTUR 2019 5 kapı Euro NCAP sınavını geçti

Captur’ün yeni elektronik mimarisi sayesinde, yaya, bisikletli ve diğer araçları algılayan aktif acil fren destek sisteminin kullanılması mümkün hale geliyor. Otonom sürüşün ilk adımı olan Trafik ve Otoyol Desteği de kulanılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz