Hyundai, Avrupa pazarı için hazırladığı gizemli yeni bir modelin gösterildiği bir video ve fotoğraf yayınladı. Fotoya bakıldığında yeni bir Hyundai SUV ile karşılaşacağımızı söylemek mümkün.

Güney Koreli otomobil üreticisinin Avrupa basın departmanı tarafından çevrimiçi olarak paylaşılan görüntü, arabanın C sütununu ve arka farın bir kısmını gösteriyor.

Yeni aracı detaylandıran kısa basın açıklamasında Hyundai, “yeni gelen müşterilere yeni dış ve iç tasarımın yanı sıra, sınıfında lider olacak yeni mobilite ve güvenlik özellikleri sunacak” diyor.

Yeni Hyundai modeline ilişkin bu bilgilerden başka başka bir şey bilinmiyor. Ama eldeki kısma bakıldığında araç küçük bir crossover’a benzetiliyor.

Yeni bir Hyundai SUV hazırlanıyor

Yeni bir Hyundai SUV yola çıkıyor

Hyundai modellerine aşina olanlar, şirketin bu yılın ilk aylarında yeni giriş seviyesi bir SUV işareti verdiğini hatırlıyorlardır. Ancak, o araç Avrupa’da satılmayacak. Şimdi o aracın Avrupa versiyonunun tamamlanmak üzere olduğu iddia edilebilir.

Hyundai, yeni aracını Avrupa’nın huzuruna eylül ayında açılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda çıkaracak. Eylüldeki gala öncesinde yeni Hyundai SUV hakkında yeni bilgiler de yayınlanacak.

Hyundai konuyla ilgili aha fazla resmi açıklamayı şildilik yapmıyor. Hyundai’nin bu yeni aracı hakkında bir duyumunuz varsa, bize aşağıdaki yorumlardan bildirmekten çekinmeyin.

Bu araç 2021 yılında yollara çıkacak ve Türkiye’de üretilmesi söz okunusu olan yeni Hyundai modeli olabilir. Hyunda iAvrupa’da satıya çıkardığı araçları Çekya ve Türkiye’de üretiyor. Türkiye’de ürettiği i10 ve i20 model serileri esas olarak avrupa pazarlarında satılıyor. Yeni nesil i10 için çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Bu araç geçtiğimiz günlerde Almanya’daki testlerde kamuflajlı olarak kameralara yakalanmıştı. Yeni i10 testlerinden haberdar olmak ve fotoğraflarını görmek isterseniz, linke tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz