İkinci nesil Audi Q3 kimi hedefliyor? BMW X1 mi, Mercedes GLA mı, Volvo XC 40 mı?

Audi Q3 modeli 2. nesil olarak yollara çıkıyor. Yeni Audi Q3, fiyatı ve özellikleri ne olacak? Audi Macaristan tesislerinde üretilen Yeni Q3, ikinci jenerasyonda, sadece görsel olarak değil; daha geniş iç mekan, kapsamlı uyarlanabilir teknolojiler ve birçok pratik detay dikkat çekiyor. Yeni Audi Q3, Almanya fiyatı 33 bin 700 Euro’dan başlayacak. BMW X1, Mercedes GLA, Volvo XC 40 yeni Audi Q3’ün sıkı rakipleri arasında…

Yeni Audi Q3, selefinden daha sportif; Sekizgen ızgara tasarımı ve büyük yan hava girişleri daha maço bir burun tasarımı ortaya çıkarıyor. Kama biçimli dar farlar LED teknolojisiyle versiyon olarak alınabilecek.

Audi Q3 Macaristan’da üretiliyor

Tüm boyutlar büyüdü

İlk nesil ile karşılaştırıldığında, kompakt SUV modelinin neredeyse tüm boyutları arttı; 4,484 milimetre uzunluğunda, 1,849 milimetre genişliğinde ve 1,585 milimetre yüksekliğinde. 77 milimetre uzayan dingil mesafesi 2,680 milimetreye ulaştı. Aynı zamanda çok yönlü olan iç mekan geniş dingil mesafesi ile elde edilen alanı; öne / arkaya ve ayarlanabilir arka koltuklar, yüksekliği ayarlanabilir bagaj tabanı ve çok sayıda eşya gözü ile çok daha anlamlı kılıyor. Arka koltukların ve sırtlıkların konumuna bağlı olarak bagaj kapasitesi 530 ile 1,525 litre arasında değişiyor.

Yeni modelin kokpitinde bulunan MMI dokunmatik ekran yeni görünümüyle öne çıkıyor. Hemen altında klima kontrolleri ile birlikte, sürücüye doğru 10 derece eğimle hitap ediyor.

Akıllı değişken sistemli 1,5 motor

Audi Q3’ün Türkiye’de de öne çıkması beklenen giriş seviyesi seçeneği 110 kW (150 hp) ve 250 Nm tork değere sahip 1.5 TFSI motor olacak. Bu motor gerektiğinde ikinci ve üçüncü silindirleri düşük ve orta yüklerde geçici olarak kapatarak yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olan bir sistemle çalışıyor. Manuel altı vitesli şanzıman ile birlikte 100 km’de ortalama 6.3 – 6.0 litre yakıt tüketimi sergiliyor. 0’dan 100 km / s’ye hızlanması 9.6 saniye sürüyor. 7 ileri S tronic şanzımanla ise yakıt tüketimi 5.7-5.9 litre oluyor. Hızlanma değeri 9.2 saniyeye iniyor.

Diğer motor seçeneği olan 2 litrelik dizel motor 110 kw-150 HP güç ve 340 Nm tork sağlıyor. S Tronic şanzımanla birlikte 100 km’de 4.9 – 4.7 litre yakıt tüketiyor.

Yeni Q3 özelleştirmeye yönelik birçok seçeneğe sahip. S line dış paketinde, tamponlar, yan marşpiyeller ve difüzör güçlü sportif yapıda.11 gövde rengi yer alan yeni Q3’te 3 ekipman seçeneği sunuluyor; Basic, Audi tasarımı veya S line paketi. Her 3 paket de isteğe bağlı olarak deri / suni deri ve Alcantara kombinasyonu ile oluşturulmuş spor koltuklardan oluşuyor. Alcantara yüzey gösterge paneli çevresi ve kapı kol dayanağı yüzeylerinde yeni bir seçenek olarak sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz