Yamaha motosikleti olanlar dikkat: 3 modelden birine sahipseniz servise gidin

Yamaha Yolda

Daha çok otomobil dünyasında yaşanan geri çağırma operasyonuna bu kez bir motosiklet şirketi imza attı. Geri çağırma kapsamındaki motosiklet modelleri MT-07, Tracer ve XSR700 olarak açıklandı.

Motosiklet dünyasının en önemli markalarından Yamaha, Türkiye’de geri çağırma operasyonu için yaptığı duyuruda şu görüşlere yer verdi:

“MOTOSİKLETLERDE GÜVENLİK NEDENİYLE GERİ ÇAĞIRMA

Konu: Zincir muhafaza cıvatasının gevşeyerek düşme ihtimali

Modeller: MT-07 / Tracer 700 / XSR700

Sevgili Yamaha Sahibi,

Yamaha’nın kendi ürünlerinin kalite ve performansını sürekli olarak izleme politika ve taahhüdünün bir parçası olarak sahip olduğunuz motosiklette fabrika tarafından olası bir arıza tespit olabileceği yönünde bildirim almış bulunuyoruz. Zincir muhafazayı tutan cıvatanın sürüş sırasında vibrasyondan dolayı gevşeme ihtimali mevcuttur. Bu nedenden dolayı cıvatanın düşme ve zincir muhafazanın zincire sürterek hasar verme ve/veya sürüş güvenliğinizi etkileyebilme ihtimali bulunmaktadır.

Bu nedenle yukardaki ihtimalleri ortadan kaldırmak için Yamaha Motor Türkiye olarak gerekli kontrollerin ve modifikasyonların yapılması amacıyla sizi en yakın Yamaha Motor Bayisine davet ediyoruz.

Bu nedenle, en kısa zamanda Yetkili Yamaha Motor Bayisine müracaat etmenizi ve motosikletinizin model, şasi numarasını ve güncel kilometre bilgilerini paylaşarak randevu talebinde bulunmanızı önemle tavsiye ederiz.

Size en yakın bayiye ulaşmak için internet sitemizden iletişim bilgilerini temin edebilirsiniz.
Konu ile ilgili yapılacak işlemler Yamaha Fabrika Garantisi kapsamında olup modifikasyon ücretsiz olarak gerçekleşecektir.
Sizlerin her zaman güvende olması, öncelikli görevimizdir.

Daima sizin için en iyisini sunmaya çalışmanın haklı gururuyla, saygılarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla, 

Satış Sonrası Hizmetler Departmanı
Yamaha Motor Türkiye”

Yamaha Motor Türkiye’yi, Türkiye’de çok az uygulanan bu geri çağırma işlemindeki olgun tavrından dolayı kutluyoruz. Türkiye’de pek rastlanmayan bu tür geri çağırma uygulamaları, yasal düzenlemelerin de etkisiyle ABD ve Avrupa pazarlarında sık sık uygulanıyor. Bu da ilgili şirketin gözden düşmesine değil, aksine ürününün arkasında durduğuna işaret kabul ediliyor.

Marie Kondo felsefesiyle tatil bagajı nasıl hazırlanır?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz