Yakup Sabancı motosikletler için YASCO dedi

Birlas Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı, Brisa eski Genel Müdürü Bülent Savaş, Ralli Şampiyonu Volkan Işık ve Brisa eski Genel Müdür Yardımcısı Serdar Demirdağ 2006-2009 yılları arasında Lassa Motorsport etkinliğinde birlikte çalışmışlardı. Bu yıl fuarda uzun yıllar sonra yeniden buluştular.

Messe Frankfurt İstanbul tarafından geçen hafta organize edilen Motobike 2020 Motosiklet Fuarı İstanbul’da yer alan markalardan biri de Birlas oldu. Birlas Yakup Sabancı tarafından otomotiv sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş 28 yıllık bir şirket. Fuarda distribütörlüğünü üstlendiği Bridgestone Motosiklet Lastikleri, Mickey Thompson lastikleri, K&N Air Filter, OZ Jant gibi markaların yanısıra şirket; Yasco markasıyla üretimine başladığı ürünleri tanıttı. YASCO, motosikletler için motor yağı, farklı ebatlarda motosiklet lastiği gibi ürünleri pazara sunmaya başladı.

Sabancı, YASCO markasıyla dışa açılıyor

Yakup Sabancı kendi adıyla motosiklet yağı ve lastiği çıkardı

Bu yıl 12.si gerçekleşen Motobike İstanbul kapsamında, iş insanı Yakup Sabancı’nın firması BİRLAS çatısı altında çıkardığı YASCO marka yerli motosiklet yağ ve lastiklerini tanıttı.

Sabancı’nın Birlas’ı anahtar teslim arazi araç giydirmesi de yapıyor.

İthal ettiği ürün gruplarının yanı sıra üretimini üstlendiği YASCO marka bu yeni lastik ve motosiklet yağlarının çok yakında birçok satış noktasında ilgilileriyle buluşacağı müjdesini veren Sabancı 2020 yılı hedeflerine yoğunlaştıklarını belirtti.

Birlas Motorsporları 1990 yılında Sabancı Holding’in ortaklarından olan Yakup Sabancı tarafından kuruldu. 28 yıldır Türkiye’de lastik, otomobil aksesuar, jant, yarış ekipmanları ve satış sonrası servis sektörlerine hizmet veriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz