Yakıt cimrisi yeni Toyota Yaris 1.0 yüzde 50 ÖTV ile geldi

Yeni-Toyota-Yaris-1.0-Türkiyede

Toyota’nın B segmentindeki temsilcisi Yaris model gamına yakıt cimrisi 1.0 lt benzinli versiyon eklendi. 200 bin liranın altında fiyatla konumlanan model, yüzde 50’lik ÖTV dilimine giriyor. Yeni Toyota Yaris 1.0 Avrupalı tüketiciler için tasarlanıp, geliştirildi. 2020 yılında son nesil olarak yollara çıkan Yaris, yeni motor seçeneğiyle iddiasını artırdı.

1.5 litre benzinli ve 1.5 litre hibrit seçenekleriyle Türkiye otomobil rekabetinde yer alan yeni nesil Yaris, yeni motor seçeneğiyle daha da ulaşılabilir fiyata kavuştu. Yeni Yaris 1.0 Vision 185.000 TL’den başlayan fiyatlarla showroomlarda yeni sahiplerini bekliyor.

Toyota’nın Türkiye’deki satışları içinde yüzde 3’lük paya sahip Yaris ailesine güç katması beklenen Yaris 1.0, fiyatı ve tutumluluğu ile bu oranı yukarıya taşıma potansiyeline sahip.

-Yeni-Toyota-Yaris-1.0-kokpiti

Yeni Toyota Yaris 1.0 Avrupa için tasarlandı

Özel olarak Avrupa için geliştirilen yeni Yaris 1.0, yoğun şehir içi yollarda çevik bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlandı. 998 cc hacme sahip üç silindirli motor, 72 PS güce ve 93 Nm tork değerlerine sahip. 5 ileri manuel şanzımanla eşleştirilen araç, ortalama 4.5 litre karma yakıt tüketimiyle birlikte Toyota benzinli ürün gamının en düşük tüketimine imza atıyor. Bununla birlikte Yaris 1.0 L, 101 g/km CO2 emisyonu ile dikkat çekiyor. 1.0 litrelik motora sahip Yaris, aynı zamanda 1035 kg’lik yürür ağırlığa sahip oldu.

Düşük sahip olma maliyetiyle birlikte Toyota Yaris keyfini yaşatan Yaris 1.0, TNGA platformunun avantajlarıyla düşük ağırlık merkezi, önceki nesle göre yüzde 37 daha sert gövdesi ve segmentindeki ilk ve tek ön orta hava yastığıyla öne çıkıyor.

Yeni-Toyota-Yaris-1.0

Yeni Toyota Yaris 1.0 donanımları

Baz versiyon Yaris 1.0 Vision, sürüşten ödün vermeyen donanımlara sahip. Yaris 1.0’da, 7 inç Toyota Touch 2 multimedya ekranı; Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonları; bluetooth telefon bağlantısı ve çok fonksiyonlu direksiyon gibi teknolojik özellikler standart olarak bulunuyor.

Toyota Yaris 1.0; Kar Beyazı, Siyah, Metalik Gri ve Parlak Gümüş Gri renkleriyle tercih edilebilecek. Ayrıca koltuklarda, modelin sportifliğini yansıtan siyah renkli kumaş döşemelere yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz