VW, Jetta markası ile ilk 2 otomobilini satışa çıkardı

Volkswagen, son yıllarda elektrikli araçlardan, Türkiye’de Passat üretimine kadar bir çok konuyla gündeme geliyor. Son dönemdeki yeni adımlarından birini de Çin’de Jetta’yı Avrupa’da Cupra’yı yeni ve kendi  başına birer marka yaparak atmıştı. Volkswagen’in amacı Dacia’ya yeni bir rakip oluşturmaktı. Yeni Jetta için ilk sonuçlar gelmeye başladı. Jetta markası ile ilk iki model Çin’de satışa çıktı. Peki Jetta VS3 ve VS5 nasıl karşılandı? Peki Jetta VS3 ve VS5 nasıl karşılandı? Yeni marka Jetta tuttu mu?

Jetta bağımsız marka oldu, ilk 2 modelini piyasaya çıkardı

Gelen ilk haberlere göre geçen ay Çin’de Volkswagen Jetta alt markası altında piyasaya sürülen ilk iki modelin satışları beklentilerin ötesine geçti.

Pekin merkezli Auto Market Online isimli yayının haberine göre; kompakt crossover Jetta VS5 ve kompakt sedan VS3, sırasıyla, eylül ayının 5 ve 16’sında satışa çıktı. Eylül ayının sonunda bu araçların teslimat adeti 11.080’i geçti.

Yeni Jetta markası en çok satışı VS5kompakt SUV ile elde etti.

Çinli web sitesi, Jetta yönetim kadrosunun bu rakamı beklenenden yüzde 30 daha yüksek bulduğunu da belirtti.

Habere göre satışların büyük kısmı 81,800 yuan (Yaklaşık 11,489 dolar) başlangıç ​​fiyatına sahip olan VS5 tarafından geldi.

Sedan gövde yapısındaki Jetta VS3 ise 65.800 yuan (yaklaşık 9.203 dolar)’dan başlayan fiyatlarla satılıyor. Kısacası her iki model de 10 bin dolar civarında konumlanan otomobiller.

Daha önce sadece VW markası altında bir volüm modeli olarak satılan Jetta, Jetta, Şubat 2019 tarihinde, Çin pazarı için giriş seviyesi bir alt marka olarak lanse edilmişti.

Ucuz otomobil segmentinde kendine yer arıyor

Volkswagen, Jetta’nın yerli Çinli markaların söz sahibi olduğu giriş seviyesi segmentinde pazar payı elde etmesini hedefliyor.

Jetta VS5 kokpitiyle de Volkswagenile akraba olduğunu belli ediyor.

Jetta, ilk anda emde ettiği memnuniyet verici sonuçları üçüncü bir modelle besleyecek. Yeni markanın üçüncü otomobili VS7 olacak. Bu model VS5’ten biraz daha büyük bir crossover olacak.

Bu üç araç VW’nin Wolfsburg’daki ar-ge ürün geliştirme merkezinde tasarlandılar ve VW’nin Çin FAW Grubu ile ortak girişimi olan Chengdu fabrikasında üretiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz