Volvo yeni çekicilerini sıradışı bir kule yapıp tanıttı

Volvo Trucks, yıllar içinde bizi bazı sıradışı reklamlara alıştırdı. En son lansman filmi de bu beklentiye sahip olanları hayal kırıklığına uğratmıyor.

“The Tower” adlı tanıtım videosunda Volvo, dört yeni kamyonunu üst üste koyarak, 15 metre yüksekliğinde 58 ton ağırlığında büyük bir kule oluşturdu. Hepsi bu değil: kulenin en tepesinde bir adam vardı. Yani yeni Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM ve Volvo FMX kamyanları üst üste konmuş ve onların da üzerinde Volvo Trucks başkanı Roger Alm ayakta duruyordu.

Dört yeni kamyonun aynı anda piyasaya sürülmesi kamyon endüstrisinde rastlanmamış bir durum. Volvo bu anı unutulmayacak bir şekilde işaretlemek istemiş. Bir kamyon kulesi oluşturarak, şirket dört yeni aracının gücünü ve gücünü göstermek istiyor.

Daha önce Jan-Claudi Van Damme ile de bir video çekmiş olan Volvo Trucks son filmini; Avrupa’daki ağır hizmet tipi serisinin resmi lansmanından bir gün önce yayınlandı. Bu dört model, şirketin satışlarının yaklaşık üçte ikisini temsil ediyor.

Gecenin geç saatlerinde yayınlanan video, uzaktan ışıkları birer göz gibi parlayan kamyon kulesinin görüntüsüyle başlıyor. Büyük kütle ilerledikçe, ön planda kurtların dalaştığı görülüyor. Duman ve ışık efektlerinin yanı sıra Vangelis’in ‘ikonik’ Conquest of paradise şarkısı, kamyonların üstünde duran adamın aslında şirketin başkanı Roger Alm olduğunu gördüğümüzde bizi videonun zirvesine getiriyor. Bu arada kuleyi bir kadın sürücü kullanıyor.

Volvo Tracks sözcüleri, hem kamyon kulesinin hem de görsel efektlerin çoğunun duman ve ışıklar da dahil olmak üzere gerçek olduğunu söylüyor. Aşağıdaki muhteşem lansman filmini izleyebilirsiniz.

 

Bu da filmin perde arkası videosu:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz