Volvo modelleri Evde Kal Mağaza konseptiyle evlere taşınıyor

Volvo Cars, koronavirüs nedeniyle karantina altında bulunan birçok Avrupa pazarına yönelik yeni online satış konseptini tanıttı. Bu yeni konsept, tüketicilerin COVID-19 salgınında evlerinin güven ve konforundan ayrılmadan yeni bir Volvo modelleri içerisinden birini almalarını ya da kiralamalarını sağlayacak.

Birçok sektörde yaşananlar gibi otomobil satışları da dünya çapındaki pandemiden etkilenmiş durumda. Koronavirüs pandemisi, tüketicilerin normalde olduğu gibi bayilere gidip yeni bir otomobil alma ya da kiralamalarına engel oluyor.

Volvo modelleri, Almanya, Fransa, İtalya gibi karantinadaki Avrupa ülkelerinde yaşayan ve bir otomobil edinmek isteyenlere  “Evde Kal Mağaza” konseptiyle sunuluyor. Müşteriler ve bayiler gerçek hayatta bir araya gelmeye ihtiyaç duyuyordu. Fakat yeni konsept, şeffaf ve kolay kullanımlı bir platform üzerinden etkileşim kurmalarını sağlıyor. Bu konseptle birlikte artık online olarak yeni bir Volvo otomobil satın almak ya da kiralamak mümkün.

Lex Kerssemakers

Ek finansman seçenekleri sunuluyor

Ticari Operasyonlar küresel başkanı Lex Kerssemakers, “Müşterilerimize mevcut salgının bitmesini beklemek zorunda kalmadan, kendilerine uygun yeni Volvo modelleri seçeneği sunmak istiyoruz. Online satış ekibimiz harika bir online uygulama geliştirdi- ve bu dönemde bir otomobil edinmenin büyük bir taahhüt olduğunu bildiğimiz için müşterilerimize özellikle ek finansman seçenekleri sunuyoruz.” dedi.

Mevcut ekonomik durumu yansıtan “Evde Kal Mağaza” konsepti, alıcılara ön ödemesiz seçenekler ya da ödemesiz araç kredileri gibi ekstra esnek seçenekler de sunuyor. “Stay Home Store” (Evde Kal Mağaza) konseptinde her ülkede üç model sunulacak ve modeller her pazara göre değişebilecek. Konsept ilk olarak şu ülkelerde satışa sunulacak; Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya ve Belçika.

Volvo Cars’ın Avrupa satışının yüzde 60’ını temsil eden ülkelerde gerçekleştirilecek. İlk lansmanın ardından, daha fazla pazarın da bu konsepte eklenmesi bekleniyor.

Farklı bir konsept olarak; Volvo modelleri için otomobil bakımıyla ilgili premium bir otomobil alma ve bırakma hizmeti olan Volvo Valet, sisteme dahil olmak isteyen bayilerde hizmet vermeye başlıyor. Valet ile Amerika’daki Volvo sahipleri artık evlerinden ya da ofislerinden ayrılmadan otomobillerini servise gönderebiliyorlar.

Çin’deki Volvo modelleri sahibi olan müşterilerine ise benzer bir premium vale hizmetine sahip. Çinli tüketicilerin Whatsapp benzeri kullandıkları mobil platform olan WeChat üzerinden sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz