Volkswagen yeni Tiguan çıkmadan bir model daha aldı

Volkswagen Tiguan marka içerisinde kısa zamanda 6 milyon adetleri aşarak hızla yükselen bir başarı grafiği sergiliyor. Şu sıralar yeni Tiguan daha doğrusu makyajlı Tiguan için zaman zaman yeni haberler alıyor ve sizlerle de paylaşıyoruz. 2021 Tiguan, hibrit motorlu Tiguan, Tiguan R gibi yeniliklere şimdi Çin’de ortaya çıkan ama Avrupa’ya da çok geçmeden ulaşacak; Tiguan X Coupe versiyonu ekleniyor. Durum bu kadar netleşmeye başlayınca yeni Tiguan ne zaman ortaya çıkıyor sorusu da güncelliğini arttırıyor.

Muhtemelen 2022 model yılı olarak gelecek yıl üretilmesi beklenen VW Tiguan X, yeterince ün kazanan Tiguan’a biraz daha pahalı bir versiyon gibi düşünülebilir; Son dört yıldır yani ikinci nesilde başarısı artan Tiguan, Coupe versiyonu yıllardır söylentisi olan bir konu iken; test prototipinin ortaya çıkmasıyla gerçeğe bir adım daha yaklaştı.

SUV Coupe sınıfı büyüyor; her ne kadar resimdeki Tiguan, ABD’de bulunan VW Atlas Cross Sport gibi görünse de Audi Q8, Audi Q3 Sportback, BMW X4, GLE Coupe, Mitsubishi Eclipse gibi farklı sınıflardan örneklere yakın bir çizgide. 

VW şirketine yakın kaynakların ifadesiyle Tiguan X,2021 yılı sonundan itibaren Avrupa’da satılacak. Yeni Tiguan ile benzer motorlara sahip olması bekleniyor. 2.0 TDI; 116 ve 240 hp arasında,  1.5 TSI ve 2.0 TSI ile yine 300 beygir güce ulaşacak bir R versiyonu da olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz