Volkswagen’den önemli karar: Herkes kendi Golf’ünü kendi üretebilecek

0


Volkswagen Golf müşterileri otomobillerinin üretiminin yapıldığı fabrikaları ziyaret edebilecek. Uzman teknisyenler eşliğinde montaj sürecini yakından izleyebilecek.

Alman otomobil devi bu kararını şimdilik Wolfsburg fabrikası için aldı. Burada bulunan elektrikli Golf hattı randevu alarak görülebilecek. VW 2014 yılından beri ürettiği e-Golf modelinin son olarak üretim hedefini günde 160 adete çıkarmıştı.

[yuzo_related]

Volkswagen e-Golf müşterisi ya da meraklısı fabrikayı ziyaret etmek için belli ücret ödemek durumunda. Ücrete fabrika sahasında bulunan bir restoranda yemek de dahil olacak!

itibar mı müşteri beklentisi mi?

Peki VW bu kararı neden aldı? Öyle ya şirketler için fabrikalar son derece özel alanlardır. Başta sanayi casusluğu olmak üzere akla gelebilecek birçok sıkıntının önüne geçmek için alınan bu kararlar şimdi kontrollü de olsa kaldırılıyor, değiştiriliyor.

Bunu 2015 yılından beri kaybolan itibarı toparlama olarak görmek mümkün; ama yeterli değil. Değişen müşteri profilleri, sosyal medya kanalıyla insanların her bilinmeyeni öğrenme merakı; Almanları bu sürece taşımış olabilir. Yani yeni bir pazarlama yöntemi; ama birkaç yüz Euro bedel koyarak da gerçekten meraklı bir müşteri kitlesiyle özel bir deneyim fırsatı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here