Volkswagen Tesla ile ortak mı oluyor

Önümüzdeki yılların yeni oyunu halen kurulamadı. Tesla Avrupa’ya nasıl gelecek, Volkswagen Çin’de ne yapacak, Amerika’daki elektrikli araç pazarı nasıl olacak derken; devler yeni oyunu kurmaya çalışıyor. Bu alandaki son adım Tesla’nın Avrupa planlarında Volkswagen adının geçmemesi şeklinde olabilir. Kısacası Tesla Avrupa’ya Volkswagen ile taşınmayabilir.

Tesla Inc. hisseleri, geçtiğimiz haftayı perşembe sabah saatlerinde başlayan bir yükseliş ile tamamladı. Bu yükseliş beklentisi Tesla Başkanı Elon Musk’ın, VW ile ilgili gelecek planlarına yön verecek raporlara sahip olmasının ardından geldi.

VW Sözcüsü reddetti

Aslında hisseler bir Alman yayınında Volkswagen CEO’su Herbert Diess’in böyle bir hisseyi satın almakla ilgilendiği haberinin çıkmasının ardından yükseldi. Ancak, hemen ardından Volkswagen sözcüsü Pietro Zollino, bu iddiaları “tamamen temelsiz” olarak nitelendirerek, reddetti.

Manager Magazin Müdürü iddia etti

Alman Manager Magazin adlı yanının Yazı İşleri Müdürü, Diess’in Tesla’da hisse sahibi olmaya ilgi duyduğunu yazan ilk kişi oldu. Haber, Diess’in Volkswagen’in Tesla’nın batarya ve yazılım konusundaki uzmanlığından yararlanmayı düşünebileceğini söyleyen şirket kaynaklarına dayandırılıyor.

Volkswagen, Musk ve şirketine yatırım yapmasa da, Tesla, yeni bir Gigafactory için Avrupa’da yer araştırıyor.

CNBC: Tesla Avrupa’ya ulaştı

Tesla yöneticileri bu hikayeyle ilgili henüz bir açıklama yapmadılar. Tesla hisseleri Perşembe günü yaklaşık yüzde 0.5’lik bir artış kaydederek 221.94 dolar’lık 52 haftalık 176.99 – 379.49 dolar aralığında işlem gördü. Üzerinde anlaşılan fiyatı hedefi 251.85 dolar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz