Volkswagen elektrikli Golf 100 bin oldu

Volkswagen Dresden’deki fabrikasında 100.000’inci elektrikli Golf modelini üretti. 2014 yılında Volkswagen markasının e-up’tan sonraki ikinci tam elektrikli aracı (BEV) olarak üretilmeye başlamıştı. Avrupa’nın en başarılı elektrikli araçlarından biri olan e-Golf, ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede satışa sunuluyor. e-Golf yeni ID.3 ile birlikte 2020 sonbaharından itibaren Dresden’de bir araya getirilecek.

100 bininci Saf Beyaz renkli elektrikli e-Golf Hannover yakınlarındaki Landolfshausen’den Maik Jaehde adlı müşteriye teslim edildi.

Volkswagen elektrikli Golf beş yıldan fazla bir süredir marka için öncü bir elektrikli otomobil. Bu nedenle, birçok müşteri için yeni ID serisinin de yolunu açıyor.

Volkswagen elektrikli Golf’un üretimi 2014 yılında Wolfsburg’da başladı. Yüksek talep nedeniyle, model ayrıca iki buçuk yıldan fazla bir süredir Dresden’de üretildi. Yeni ID.3, MEB platform dayanan ilk model olarak Kasım ayında Zwickau’da seri üretime başlamıştı.

Yaklaşık 27.900 e-Golf Ocak-Ekim 2019 tarihleri ​​arasında müşterilere teslim edildi. 2018 yılında ise toplam 24.800 adet teslimat olmuştu. Bu yıl elektrikli Golf için en güçlü 5 pazar sırasıyla Norveç, Almanya, ABD, İngiltere ve Hollanda oldu.

VW e-Golf 100 kW (136 PS) güce ve 230 kilometreye kadar menzile sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz