vdf filo kiralık araçta 10 bin çıtasını geride bıraktı

filo şirketleri

Türkiye’de satılan her marka ve model otomobil ve ticari araç için filo kiralama hizmeti veren vdf filo kiralama; kiralık araç sayısını 3 yılda 10 bin adedin üzerine çıkardı.

Doğuş Grubu ve Volkswagen Financial Services A.G ortaklığıyla Vdf Grubu bünyesinde faaliyet gösteren vdf filo; üç yılda önemli bir performansa imza attı. Türkiye’de satılan otomobil ve ticari araçların her türü için uzun dönem operasyonel filo kiralama hizmeti alınabilen vdf Filo; üç yıllık sürede Polo’dan Egea’ya ve Passat’a 10 bin adetin üzerinde aracı kiralık olarak piyasaya sundu.

En çok Volkswagen Polo kiralandı

Kiraladığı tüm araçların periyodik bakım ve hasar onarım işlemlerini ilgili markanın yetkili servisinde gerçekleştiren vdf Filo’nun bugüne kadar en çok kiraladığı otomobil markası Volkswagen oldu.

Renault, Skoda ve FIAT en çok tercih edilen diğer markalar olarak sıralandı. En çok kiralanan otomobiller ise Volkswagen Polo, Volkswagen Passat, Renault Megane, FIAT Egea, Renault Clio ve Skoda Octavia oldu.

vdf filo’nun başarısını, müşterilerin ihtiyacını sadece taşıt bakış açısıyla değil, bir finansal yönetim danışmanlığı perspektifiyle değerlendirmesiyle elde ettiğini söyleyen vdf Grubu CEO’su Tijen Akdoğan Ünver, “vdf Grubu’nun otomotiv finansmanında elde ettiği 20 yıllık tecrübeyi, 3 yıldır vdf Filo aracılığıyla onlarca sektörden kurum ve şirketin hizmetine sunuyoruz. Kurumların araç ihtiyaçlarını, finansal açıdan da değerlendirerek, onlara kapsamlı bir danışmanlık da sunuyoruz” dedi.

Operasyonel kiralama sektöründeki son teknolojileri tüm iş yapış süreçlerine dahil ettiklerinin, gelecekte de bu gibi yatırımlara devam edeceklerinin altını çizen Ünver, “Müşterilerimiz, ihtiyaç duydukları bilgi veya hizmetlere anlık olarak web sitemiz üzerinden ulaşabiliyor. Operasyonel süreçlerimizi de robot teknolojileri kullanarak otomatize ettik. Bu sayede müşterilerimize daha fazla zaman ayırabiliyor, iş gücümüzü ve enerjimizi daha verimli kullanabiliyoruz” diye konuştu.

VDF Filo genel müdürü Didem Altuğlu Öztaş

vdf Filo Genel Müdürü Didem Altuğlu Öztaş da, “Yola, müşterilerimizin ihtiyaçlarını sadece araç kiralama olarak değerlendirmeyip, filo maliyetlerini optimize etmek, toplam sahip olma maliyeti ve filo yönetimi konularında danışmanlık vermek vizyonuyla çıktık. Otomotiv sektörünün inişli çıkışlı bir grafik sergilediği ve operasyonel kiralama sektörünün daraldığı bu 3 yılda sürekli bir büyüme trendi yakaladık. vdf Filo artık Türkiye operasyonel filo kiralama sektörünün en güçlü oyuncularından biri haline geldi. Bugün, ilaç sektöründen perakende ve finans sektörüne kadar birçok kurumsal şirkete operasyonel kiralama ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Kısa sürede 10 bin adetleri geçme başarısına imza attığımız için de çok mutluyuz” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz