Valeler gezerse, çekiciler götürürse sahibine haber veriyor

Renault, Bursa’da ürettiği Clio gamına yeni bir versiyon ekledi. Clio Connect adı verilen yeni versiyonda akıllı cep telefonu ile aracın bilgilerine ulaşmak mümkün hale getirildi.

Yeni Clio versiyonu, aracın yerini bulmaktan, aracın çekilmeye başlandığına kadar bir çok bilgiyi akıllı telefon uygulamasıyla sahibine haber veriyor.

Becerikli Clio’nun neler yapabildiğine gelirsek :

Bu sisteme sahip Clio’da “Aracım nerede” hizmetiyle karışık otoparklarda nereye park ettiğini unutmak sorun olmaktan çıkıyor.

Ayrıca Vale modu ise aracın kullanıcısından uzaklaşmasına izin vermiyor. Araç, sürücüsünün 250 metre çapındaki alanın dışına çıkıldığında cep telefonuna uygulama üzerinden bildirim geliyor.

Hız limiti modu, Clio’nun önceden belirlenen hız limitinin aşılması durumunda sürücüsünü uyarıyor.

Aracın kontağı açılmaksızın hareket ettirilmesi, çekilmesi durumunda Clio Connect kullanıcısı, anında Çekilme Uyarısı sayesinde haberdar oluyor.

Güvenlik hizmetleri kapsamında Akaryakıt Seviyesi menüsünden ise sürücü yakıt seviyesini aracın içinde olmasa da öğrenebilme imkanı sunuluyor.

Araç kilometre bilgisi de Clio Connect ile aracın kaç km’de olduğu bilgisi her an görülebiliyor.

Sürüş bilgileri menüsünde sürüş puanı ve analizi ile geçmiş sürüş bilgileri bulunuyor. Clio Connect, sürücüsünü farklı kriterlerde analiz ediyor, daha iyi bir sürüş deneyimine ulaşmasına destek oluyor. Sürücüsünün ekonomik ve güvenli sürüş puanını belirliyor. Geçmiş sürüş bilgileri menüsünde ise her seyahat tek tek kaydediliyor. Bu şekilde Clio Connect kullanıcısı, geçmiş seyahat bilgilerine dilediği zaman ulaşabiliyor.

Seyahatlerinde kaç km yol kat edildiği, ne kadar yakıt tüketildiği ve TL karşılığı öğrenilebiliyor.

Online bilgiler sayesinde Clio Connect sürücüsüne bakımlarını hatırlatıyor. Bakım zamanına 2 hafta / bin km. kala sürücüsünü uyarıyor.

Aynı zamanda seyahat ayrıntıları sosyal medyada paylaşılabiliyor.

Clio Connect özel seri, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan 1.5dCi 90bg dizel motoru manuel ve 6 ileri EDC otomatik vites kutusu olmak üzere 2 farklı motor seçeneği ile sunuluyor.

Clio Connect özel seri, modelin Icon versiyonuna ek olarak 17” alüminyum alaşım jantlar, metalik renk (alev kırmızı, bulut gri, yıldız siyah), kırmızı iç ve dış kişiselleştirme özeliklerini standart olarak sunuyor.

Clio Connect 1.5dCi 90bg 63.000 TL, 1.5EDC 90bg versiyonu ise 68.000 TL fiyat ile müşterisiyle buluşuyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here