Ünlü oyuncuya hediye edilen eski Fiat ne hale geldi?

Eski otomobillerin cazibesi, onların eski dökülmüş hallerinden orijinaline sadık kalınarak kurtarılması ortaya yeni değerler çıkarıyor. Bunun son örneklerinden biri de Ünlü oyuncuya hediye edilen eski Fiat ne hale geldi haberine konu oldu. Boya firması PPG tarafından yeni baştan boyanan 1974 model Fiat 126P, Polonya’daki bir çocuk hastanesine yardım kampanyasının başrol oyuncularından biri haline geldi.

Polonya’da üretilen ve Oscar ödüllü oyuncunun sosyal medya hesabından, “Yeni arabam, çok heyecanlıyım” diyerek paylaştığı Fiat 126p fotoğrafı esin kaynağı oldu. Resmi gören Polonyalı bir Tom Hank hayranı yeni bir girişim başlattı. Tom Hanks’e bir Fiat 126p hediye etmeyi amaçlayan kampanyaya PPG de destek verdi.

1974 model araç, ünlü aktöre 61’inci doğum gününde teslim edilirken; başlatılan kampanya sonunda toplanan yardımlar ise Polonya’daki Bielsko-Biala Çocuk Hastanesi’ne bağışlandı.

Tom Hanks ve yeni klasiği Fiat 126P

Tom Hanks’in Fiat 126P’yle yaptığı paylaşım her ne kadar tesadüf olsa da yapılan yardımın Polonya’nın Bielsko-Biala şehrindeki bir çocuk hastanesi için olması özel bir önem arzetti.

Otomobil Polonya’da üretilmişti

Fiat 126p, 20’nci yüzyılın başlarında Fiat çatısı altında Polonya’da, Bielsko-Bieala şehrinde üretilmesi nedeniyle pek çok Polonyalı için halen ayrı bir yere sahip. Tom Hanks’in bir Polonya gezisinde otomobille paylaştığı fotoğraftan ilham alan hayranı, kendisine yeni bir Fiat’ı hediye etmek için başlattığı kampanyayla birkaç hafta içinde topladığı bağışların ardından aracı Tom Hanks’e hediye etti.   

Ünlü oyuncuya hediye edilen eski Fiat 126P ne hale geldi ?

 

Polanya’dan California’ya uçakla gitti   

Otomobil, Polonya’dan uçakla California’ya gönderilirken, Los Angeles’taki Polonya Konsolosluğu’nda araçla poz veren ünlü aktör, “California yollarında bu araçla kaç kilometre yapabilirim emin değilim ancak bir tornavida ve kadın kemeriyle tamir edebileceğimi düşündüğüm için, içim rahat” diyerek hem hayranına hem de işbirliği yapan herkese teşekkür ettiği bir mesaj paylaştı ve hastaneye bağışta bulunduğunu açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz